Często spotykane w biurach szklane ścianki działowe coraz śmielej wkraczają także do mieszkań. Dlaczego są wybierane nie tylko do nowoczesnych wnętrz, ale i tych urządzonych bardziej tradycyjnie? Jakie są ich główne wady i zalety?

Szkło – tworzywo idealne

Szkło jest wyjątkowo wdzięcznym materiałem. To nie tylko szklane naczynia czy szyby, ale interesujący materiał budowlany. Od lat stosuje się je jako ścianki działowe w biurach. Teraz szklana ścianka działowa śmiało wkracza do domów i mieszkań. Pewnie dla wielu osób szklana przegroda będzie zaskakująca i pozbawiająca prywatności. Jednak inne zalety sprawiają, że jednak decydują się na takie rozwiązanie. Można też zastosować szkło matowe lub też szklane ścianki działowe o zmiennej przejrzystości.Szklana ścianka działowa będzie świetnym rozwiązaniem w niewielkich mieszkaniach, ponieważ pozwoli na podział pomieszczeń bez ich optycznego zmniejszenia. Poza tym szkło sprawi, że światło będzie dobrze docierać do każdego miejsca.W domach szklana ścianka działowa będzie się sprawdzać w wielu przypadkach. Może to być oddzielenie kuchni od jadalni czy salonu od ogrodu zimowego. Dzięki szkłu uniknie się wrażenia zamknięcia i oddzielenia.Przeszklenia w postaci ścianek doskonale wyglądają w modnych obecnie loftach. Podkreślają ich industrialny charakter.

Systemy montażu szklanych ścianek działowych

Szklane ścianki działowe zyskują popularność także dzięki prostocie i szybkości montażu. Zwykle proponowane są dwa systemy ścianek – ramowy i bezramowy.W systemie ramowym szkło jest montowane w specjalnie przygotowane metalowe ramy, które mocuje się w wybranych miejscach. Pozwala to na bardzo szybkie wykonanie ścianek, a także na późniejsze ich przeniesienie w inne miejsce. W ten sposób można też montować szklane drzwi.System bezramowy wykorzystuje specjalne okucia, w których umieszcza się szklane tafle. W tej technologii wykorzystuje się najczęściej szkło hartowane.Bez względu na rodzaj wybranego systemu, warto pokreślić, że szklana ścianka działowa jest bezpieczna. Do jej wykonania używa się specjalnie hartowanego lub laminowanego szkła. Jego grubość jest też znaczna, co wzmacnia odporność na uszkodzenia. Gdyby jednak szkło uległo stłuczeniu, rozsypie się ono na drobne kawałki o tępych krawędziach.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Esglas.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here