Dzisiaj dość często potrzebne nam są dokumenty, które musimy komuś dać. Tutaj zaczyna się problem, bo oryginałów mu nie damy, ale coś trzeba będzie z tym zrobić. Rozwiązaniem, które na pewno będzie dla nas odpowiednie będzie skanowanie. Jeśli chcemy oszczędzić sobie sporo czasu to można będzie pójść do punktu ksero i tam nam pomogą. Wiele osób z tego korzysta, ale często jest też problem, bo jest już późno, a my mieszkamy na wsi i co wtedy? Dokumenty są nam potrzebne na teraz i mamy je przesłać. W takiej sytuacji nie można czekać tylko trzeba bardzo szybko działać.

Skanujemy dokumenty skanerem

Jeśli mamy własny skaner w domu to nie ma problemu. Dzisiaj nawet, jeśli mamy starszy model, który dawno nie był w użytku to znajdziemy do niego sterowniki. Nie ważne, jak ale ważne żeby wszystko było bardzo dobrze widać, a wtedy wiemy, że to naprawdę działa i że jeśli takie dokumenty mają trafić do banku albo urzędu to je tam przyjmą. Zrobienie zdjęcia dokumentów niestety nie jest najlepszym pomysłem. Wykonanie i jakość są naprawdę słabe i żaden urzędnik nam tego nie przyjmie.

Nie będzie to dokument, który warto brać na poważnie pod uwagę. Jeśli mamy komputer to w kilka minut będziemy mieć zeskanowane wszystkie dokumenty. Wszystko zapisywane jest w plikach graficznych, dlatego bez większego problemu takie dokumenty można będzie wysłać. Najczęściej są one dość duże, jeśli chodzi o pojemność, dlatego można je zmniejszać albo zapisywać w taki sposób żeby mniej zajmowały i były łatwiejsze do wysłania. Często skrzynki odbiorcze banków czy operatorów komórkowych mają ograniczenia i więcej niż kilka megabajtów nie można będzie przesłać.

jak zeskanować dokument

Wtedy nie pozostaje nam nic innego jak szybko zacząć przerabiać takie skany, ale bez utraty, jakości. Mamy różne programy, które nam to ułatwiają, a zatem na pewno każdy sobie z tym szybko poradzi.  W Internecie mamy darmowe programy, czyli nie musimy ponosić żadnych kosztów, a to dla nas ma znaczenie. Jeśli mamy zapłacić to idziemy do jakieś punktu, który nam zeskanuje dokumenty. Sami możemy to zrobić całkowicie za darmo chyba, że wliczymy to czas i pracę, ale na to nikt nie zwraca uwagi.

Skanowanie przez telefony

Dzisiaj mamy tak nowoczesne telefony, że można je dowolnie wykorzystywać. Okazuje się, że nie ma większego problemu żeby z telefonu zrobić skaner do naszych dokumentów. Oczywiście, jeśli nie mamy odpowiedniej aplikacji to nie będzie to działać jak należy, dlatego trzeba będzie aplikacje ściągnąć, zainstalować i postępować zgodnie z instrukcją, która jest dołączona do programu. Można w ten sposób ułatwić sobie znacząco zadanie, bo nigdzie nie chodzimy i to, co skanujemy można od razu wysłać. Oszczędzamy sobie tym samym bardzo dużo cennego czasu.

Im lepiej zeskanujemy dokumenty tym lepsza będzie ich kopia i wszystko będzie na nich bardzo dobrze widoczne. Jeśli coś za pierwszym razem nam nie pójdzie jak należy to nie ma się, co poddawać. Nauczymy się wreszcie jak to się robi. Jeśli często będziemy korzystać z takiego skanera to tym bardziej będziemy wiedzieli jak go obsługiwać. Zaletą takiego rozwiązania jest taka, że telefon mamy cały czas przy sobie, czyli skaner również. Jeśli tylko będzie nam coś potrzebne do zeskanowania to można wyjąć telefon i wykonać bardzo dokładnie całe zadanie. To naprawdę jest idealne rozwiązanie, bo nie trzeba wydawać pieniędzy na specjalne urządzenie do skanowania.

jak zeskanować

Po co nam skany dokumentów?

Otrzymujemy bardzo różne dokumenty jak umowy albo wyniki badań. Możemy otrzymać wypis ze szpitala i wtedy taki wypis dajemy naszemu lekarzowi. My jednak chcemy te wyniki mieć u siebie, dlatego potrzebny jest nam skan. Można również dać lekarzowi kopie, a sami zachowujemy oryginał. To wszystko będzie zależne od tego, jaka jest sytuacja. Jeśli mamy dać dokumenty do urzędu to tylko oryginały i wtedy kopie zostawiamy sobie w domu. Korzystając czy to z komputera czy z telefonu można w łatwy sposób skanować wszystkie dokumenty, jakie są nam potrzebne.

Wiele osób, na co dzień z takiego rozwiązania korzysta, dlatego jeśli i my mamy taką potrzebę to trzeba bardzo szybko się tym tematem zainteresować. Darmowy program i darmowa aplikacja to coś, czego potrzebujemy. W przypadku komputera potrzebne jest jeszcze urządzenie takie jak skaner, na szczęście telefon może działać i bez tego.  Jeśli nie wiemy jak się to wszystko robi to można znaleźć wiele ciekawych porad. Nie spieszmy się z robienie skanów, a wtedy wszystko będzie dokładnie tak jak trzeba i będzie w stu procentach spełniać nasze oczekiwania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here