W procesie produkcyjnym najważniejsza jest jego płynność oraz precyzyjność wykonywanych operacji. Każde zdarzenie i działanie może bowiem negatywnie wpłynąć na jakość produktu. Dlatego tak ważne jest szybkie wykrywanie awarii i problemów oraz ich szybkie likwidowanie. W tym celu stosuje się wysokiej jakości systemy przywoławcze, które natychmiast sygnalizują wykryte nieprawidłowości.

System przywoławczy ANDON

Systemy tego typu to wysoce wykwalifikowane narzędzia służące do stałego monitorowania produkcji. Dzięki zastosowaniu systemów przywoławczych przedsiębiorstwo jest w stanie zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale również czas potrzebny na zidentyfikowanie miejsca problemu i jego specyfiki. Szybka reakcja na błędy i wszelkie nieprawidłowości gwarantuje szybkie wznowienie produkcji i zminimalizowanie strat poniesionych na wykrycie i usunięcie błędu. W dobie dzisiejszej konkurencji żadna firma produkcyjna nie może pozwolić sobie na przestoje na linii produkcyjnej.

Jak działa system Andon?

Działanie systemu jest w stu procentach intuicyjne i niezawodne. W momencie kiedy na stanowisku pracy wystąpi jakakolwiek awaria, pomyłka lub błąd, wówczas system natychmiast wysyła informację o zdarzeniu do systemu. System może wysyłać informacje bezpośrednio do odpowiedzialnych za produkcję pracowników lub alarmować za pomocą dźwięku. Zaalarmowany przez system pracownik natychmiast udaje się na miejsce, w którym została zlokalizowana awaria i tam stara się w miarę własnych możliwości rozwiązać problem. Jeżeli problem zostanie rozwiązany można bezpiecznie ponownie uruchomić produkcję a system dodatkowo sporządza raport z całego zdarzenia. W raporcie tym uwzględnia czas w jakim pracownik zareagował na wezwanie systemu oraz czas w jakim awaria została usunięta.

Niezawodność i bezpieczeństwo

Systemy przywoławcze typu Andon to niezawodne rozwiązanie dla dzisiejszych producentów. Bez względu na branżę i rodzaj produkcji tego typu systemy gwarantują bezpieczeństwo procesów oraz ich efektywność i niezawodność. Każda linia produkcyjna bez wątpienia powinna zostać w ten sposób zabezpieczona i wyposażona w odpowiedni system przywoławczy, aby w razie kłopotów szybko zareagować i rozwiązać problem.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Signalo

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here