Odpowiednio dobrany kolor włosów, jest w stanie podkreślić wszelkie walory kobiecej urody. Jednak w opinii wielu specjalistów zajmujących się włosami, regularne farbowanie może być niestety bardzo szkodliwe. Czy tak naprawdę jest?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/farbowanie-wlosow-tak-czy-nie/

Regularne farbowanie, a kondycja włosów

Pomimo wielu zalet płynących z farbowania włosów, niosą one za sobą także wiele wad. Należy do nich zaliczyć przede wszystkim to, że stają się bardziej matowe, a przy tym łamliwe. Warto pamiętać, że włosy farbowane nigdy nie będą tak zdrowe, jak te naturalne.

Farby całkowicie zmieniają strukturę włosów, które całkowicie inaczej reagują na większość działań stylizacyjnych. Ponadto, każde kolejne farbowanie może powodować zwiększoną utratę włosów. Staje się to problematyczne w szczególności wtedy, kiedy włosy farbuje się bardzo często. Wówczas, coraz bardziej się wysuszają. Aby temu zapobiec, trzeba stosować kompleksową kurację pielęgnacyjną.

Pielęgnacja włosów farbowanych

Włosy farbowane wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Przede wszystkim, aby włosy się nie wysuszały, należy stosować nawilżające odżywki i maski do włosów. Warto pamiętać także o produktach, które przedłużą trwałość koloru włosów. Z tego powodu, istotne będzie stosowanie szamponów i odżywek do włosów farbowanych.

Aby dodać pasmom maksymalnego nawilżenia, można stosować serum do włosów. Posiadając w swoim składzie np. olejek arganowy lub łopianowy, włosy będą odżywione i nie będą wyglądały na przeciążone. Można także zdecydować się na zabieg olejowania, który maksymalnie nawilża włosy.

Istotne jest również to, aby unikać stylizacji na gorąco. Jeżeli jednak rezygnacja z prostownicy czy suszarki jest niemożliwa, to należy pamiętać o wcześniejszym nakładaniu kosmetyków termoochronnych. Warto pamiętać również o ochronie włosów przed słońcem. Promieniowanie słoneczne nie tylko nadmiernie wysusza włosy, ale także przyczynia się do płowienia koloru. Z tego powodu, przebywając na zewnątrz przez kilka godzin, dobrze jest nakładać na włosy np. kapelusz.

Przeczytaj też: http://www.wime-art.pl/czy-warto-stosowac-kremy-koloryzujace/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here