Mogłoby się wydawać, że na fali modnych fryzur dedykowanych kobietom, świat zapomniał o potrzebach mężczyzn w kwestii dobrego uczesania.

Jest to jednak błędna opinia. Z całą pewnością salony fryzjerskie na przełomie ostatnich urosły w siłę, a ich klientami są głównie kobiety. Palety barw, katalogi fryzur, a nawet plakaty na ścianach są skierowane przede wszystkim w damską część. Usługi fryzjerskie są dla mężczyzn oczywiście dostępne, ale mogą oni czuć się nieswojo.

Dlatego coraz częściej powstające salony fryzjerskie dla mężczyzn są świetnym pomysłem. Jak sama nazwa wskazuje, usługi tam świadczone są przeznaczone wyłącznie dla mężczyzn. Nie myślcie jednak, że jest to forma dyskryminacji. Nic podobnego! Pracownicy latami specjalizowali się w męskich fryzurach i sposobach strzyżeniach, dlatego otworzenie własnego salonu było lepszym pomysłem niż zatrudnienie się w innym. W normalnych salonach fryzjerskich klienci to przede wszystkim kobiety, dlatego pomysł na świadczenie usług wyłącznie mężczyznom był strzałem w dziesiątkę. Warto przypomnieć, że salony fryzjerskie dla mężczyzn cenowo nie różnią się od tych w standardowych salonach. Koszty wyznaczane są w zależności od trudności fryzury oraz typu włosów, jednak przeważa zdrowy rozsądek, dlatego nie musimy obawiać się o stan portfela.

Fryzury kobiet i mężczyzn różnią się diametralnie i nie trzeba być specjalistą w tej dziedzinie, aby móc to stwierdzić. Podczas gdy kobiety zdecydowanie preferują długie włosy w ciekawych kolorach, mężczyźni wybierają krótkie, lecz pozostają przy naturalnym odcieniu włosów. Dlatego rozdzielenie salonów było dobrym pomysłem, ponieważ każdy może specjalizować się w danej dziedzinie.

Jakiś czas temu zaskoczeniem było jednak to, że męska część coraz częściej decyduje się na szalone i niecodzienne uczesania. W bardzo szybkim tempie popularne stały się fryzury męskie wygolone boki. Przy takim strzyżeniu włosy na górnej części pozostawia się krótkie, aby tworzyły wyraźny kontrast. Można jednak pozostawić je półdługie lub zapuszczać, aby stworzyć fryzurę na „samuraja”, w której dłuższe włosy związuje się w krótki kucyk na czubku głowy.

Podobne fryzury spotkały się ze sporą krytyką ze strony ludzi, którzy uważają, że podobne ekstrawagancje nie przystają mężczyzną i są dziecinne. Jest to oczywiście nieprawda, a każdy ma możliwość wyboru fryzury, ubrań i stylu według własnego upodobania. Słowa krytyki pojawią się jednak zawsze, dlatego nie warto zwracać na nie uwagi i nadal podążać własnymi ścieżkami.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here