Jak dopasować zegarek do stylu

0
1486

Zegarki nie są już tylko sprzętem użytkowym. Są one uzupełnieniem naszego stylu, podkreśleniem statusu, gustu, a także swego rodzaju biżuterią. Poza tym służą nam nie tylko do budzenia czy mierzenia czasu. Obecnie zegarki wyposażone są w wiele funkcjonalności, które mają nam pomagać w codziennym życiu, dzięki którym możemy łączyć się potem ze smartfonem i komputerem i analizować to, co jest nam potrzebne.

W dobie, w której każdego dnia wymaga się od nas innego stroju, warto dopasować zegarek do okazji.

Mężczyźni uwielbiają zegarki i często są one w ich przypadku porównywane do tego, czym diamenty są dla kobiet. Jest w tym trochę prawdy. Panowie lubią zabawki i biżuterię, a współcześnie zegarki łączą w sobie obie te funkcje – mają ciekawe, unikatowe designy na różne okazje i są naładowane technologią do granic, co zachwyca każdego mężczyznę.

Sportowy ton

Sportowe zegarki mają zazwyczaj nowoczesny design, odważne kolory i masywną tarczę i pasek. Mają podkreślać sportowy sznyt stylizacji mężczyzny. Takie zegarki posiadają przeważnie bardzo wiele rozbudowanych funkcji, jak Casio G-Shock, który prócz standardowych dla tego typu zegarków funkcji ma np. wodoodporność aż do 200 m. Poza tym jest niezwykle wytrzymały. To idealny zegarek dla mężczyzny preferującego aktywny styl życia. Bo poza sportowymi funkcjonalnościami i niezliczoną liczbą rozmaitych pomiarów, Casio G-Shock ma niespotykany design, który łączy w sobie sportowy duch i elegancję. Doskonale więc będzie wyglądał również w stylizacji smart casualowej i casualowej. Co ważne Casio G-Shock oferuje klientom gwarancję aż na 6 lat, co świadczy o tym jak niezawodny jest ten model.

Elegancki zegarek na wieczór

Podczas wyjścia, gdzie obowiązuje strój wieczorowy warto założyć elegancki zegarek, który podkreśli stylizację i będzie pasował do oficjalnego ubioru. Zegarek do garnituru dobiera się w ten sam sposób jak koszulę, krawat czy poszetkę. Wizytowe zegarki mają ponadczasowy design i klasyczny, minimalistyczny styl. Przeważnie są to proste, czytelne okrągłe lub kwadratowe tarcze na skórzanych paskach. W Polsce chyba najbardziej znany jest Atlantic, który noszono jeszcze przed wojną. Piękny, nowy i klasyczny model to np. Worldmaster 1888 Mechanical, którego wyprodukowano tylko 1888 sztuk, zatem jego wartość jest większa z czasem. Inny elegancki zegarek to słynny Rolex Submariner, który swoją sławę zawdzięcza bohaterowi filmów z Jamesem Bondem, jednak przyjęło się, że ten model zegarka jest ponadczasowy i swoją elegancją wpisuje się absolutnie w każdą wieczorową stylizację.

Czyli zegarki casual – idealne na co dzień

Zegarki casual to pośredni sposób na łączenie klasyki i sportowego sznytu. Casio G-Shock może pasować do codziennego noszenia, gdyż jego design nie jest stricte sportowy i masywny. Model w metalowej oprawie i na metalowej bransolecie jest wręcz elegancki i idealnie wpisywałby się w codzienne stylizacje. Nie ma znamion awangardowej stylistyki, ani ozdób w stylu fashion. Ma klasyczny wygląd i cechuje go bardzo dobra jakość.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here