Pranie ręczników wielu osobom przysparza problemów, bo nie wiedzą, na co konkretnie postawić i jak ustawić pralkę żeby były z tego jak najlepsze efekty. Tuż po zakupie wiele osób popełnia błąd, bo zamiast wyprać ręczniki od razu idą do użycia. Pamiętajmy, że na takich ręcznikach znajduje się różnego rodzaju chemia i pranie spowoduje, że się jej pozbędziemy.

Wtedy ręcznik będzie czysty i bez środków chemicznych, które mogą powodować u nas różnego rodzaju uczulenia. Mało tego taki wyprany ręcznik nabierze odporności na użytkowanie i pranie, dlatego będzie przez długi czas wyglądał o wiele lepiej, a na tym nam przecież zależy.

Pranie ręcznika

Pierwsza zasada jest taka, że sprawdzamy to, co znajduje się na metce dołączonej do producenta. Tam mamy wszystkie instrukcje, dlatego czytamy uważnie. Nie kombinujemy po swojemu, bo jeśli ręcznik zniszczymy podczas prania to pretensje można mieć tylko do siebie. Bardzo istotna jest temperatura, w której będziemy prać ręczniki. Zaleca się żeby to była temperatura od czterdziestu do sześćdziesięciu stopni Celsjusza. Musimy tylko pamiętać o tym, że to sześćdziesiąt stopni to najwyższa możliwa temperatura, jeśli ją przekroczymy to można uszkodzić włókna bawełny, z których wykonany jest ręcznik, a nie o to nam chodzi.

czyste ręczniki

Plusem tak wysokiej temperatury jak sześćdziesiąt stopni jest to, że w tej temperaturze giną wszystkie bakterie i zarazki. Można powiedzieć, że dzięki temu ręcznik jest bezpieczny dla nas i naszych domowników, a na tym nam bardzo zależy.  Te ręczniki, które używane są w hotelach mają możliwość gotowania, ale w warunkach domowych nie będziemy tego robić, bo tak naprawdę nie ma takiej potrzeby. My używamy tych ręczników, dlatego jest to zbędny zabieg. Wystarczy po prostu w wyższej temperaturze wyprać takie ręczniki, a pozbędziemy się brudu i zarazków.

To nie jest takie trudne, dlatego każdy sobie z tym poradzi. Pamiętajmy również o tym żeby ręczniki prać osobno. Nie dodajemy ubrań do prania ręczników. Jeśli są prane same to zachowają o wiele dłużej swoje kolory, czyli cały czas będą wyglądały jak nowe. Na pewno będziemy zadowoleni z tego, że ręczniki wytrzymają w naszym domu o wiele dłużej? W takim razie trzeba pamiętać, że pierzemy same ręczniki i wtedy nasz cel zostanie osiągnięty.

Środki chemiczne do prania ręczników

Przy praniu ręczników trzeba rozdzielić te białe od tych kolorowych, dlaczego tak robimy? Przede wszystkim, dlatego że do białych będziemy stosować innego rodzaju chemię i do kolorowych innego rodzaju. W przypadku białych ręczników warto stosować specjalne proszki do prania, które rozjaśniają tkaninę. Taki ręcznik po praniu będzie wyglądał jak nowy. Odzyska kolory i nie straci swoich właściwości.

To, dlatego trzeba zaopatrzyć się w takie proszki do prania i wtedy będziemy bardzo dobrze przygotowani do wykonania tego zadania. W przypadku ręczników kolorowych sytuacja wygląda inaczej, bo tutaj możemy stosować żele oraz płyny. Z tym, że trzeba będzie stawiać tutaj tylko na najlepszej jakości środki chemiczne, bo wtedy wiemy, że na pewno zachowamy kolor naszych ręczników i nie będą traciły swoich właściwości.

Jeśli chodzi o ilość stosowanych proszków czy innych środków chemicznych to nie ma, co z tym przesadzać. Stosujemy dokładnie tyle ile zaleca nam producent. Zbyt duża ilość nie zrobi nam lepszego efektu, a może nam zaszkodzić, dlatego nie warto tak ryzykować. My chcemy żeby ręczniki wyglądały jak nowe, a nie żeby trzeba było je wymieniać na nowe i dlatego uważajmy jak je pierzemy.

ręczniki

Ręczniki w domu

Każdy z nas ma różnej wielkości ręczniki w swoim domu, dlatego trzeba być przygotowanym na ich pranie. Im częściej je pierzemy tym bardziej trzeba uważać na to, jakie środki stosujemy i w jakiej ilości. Jeśli będziemy pilnować jakości środków chemicznych, ale i będziemy pilnować temperatury, która nie może przekraczać sześćdziesięciu stopni Celsjusza to wtedy będziemy mogli się ręcznikami cieszyć przez długie lata. Warto mieć kilka kompletów ręczników, bo wtedy wymieniamy je i tym samym całość wystarczy nam na dłuższy czas.

Jeśli mamy jeden komplet, który ciągle jest prany to niestety, ale w pewnym momencie te ręczniki stracą na swoim wyglądzie, ale i stracą swoje właściwości, co oznacza, że musimy pójść do sklepu i kupić nowe. Porządne ręczniki kosztują sporo pieniędzy, dlatego m warto dbać o te, co mamy, a wtedy wiele pieniędzy będzie można na tym zaoszczędzić. Każdy sam musi zdecydować czy woli zawczasu dbać o swoje ręczniki czy później będzie się martwił gdzie można kupić nowe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here