Pięknie wyglądające oraz mocne włosy to marzenie każdej osoby. Niestety nie zawsze wyglądają one perfekcyjnie. Zdarza się bowiem, że wypadają lub tracą swój blask. Mają na to wpływ takie elementy, jak niewłaściwa pielęgnacja lub czynniki fizyczne i chemiczne. W jaki sposób można zatem zadbać o wzmocnienie włosów? Jakie produkty warto zastosować?

Jakie czynniki negatywnie wpływają na nasze włosy?

Na estetyczny i zdrowy wygląd włosów wpływa wiele elementów. Żeby zachować ich dobrą kondycję należy więc zwrócić uwagę na kilka podstawowych aspektów. Nieprawidłowa dieta, która doprowadza do powstawania niedoborów mikro i makroelementów, nie będzie sprzymierzeńcem dla naszej fryzury. Podobnie wygląda w przypadku przyjmowania niektórych leków lub palenia papierosów.

Do wypadania włosów mogą doprowadzać różnego rodzaju zaburzenia hormonalne, takie jak niedoczynność lub nadczynność tarczycy. Negatywny wpływ mają także choroby psychiczne, choroby zakaźne oraz choroby skóry głowy. Warto zwrócić uwagę na właściwe obchodzenie się ze swoimi włosami. Zbyt mocne wiązanie włosów może doprowadzać do napięcia skóry głowy i uszkadzania mieszków włosowych. Włosów nie należy także rozczesywać na siłę oraz poddawać działaniu wysokich temperatur.

O jakie elementy należy zadbać?

Wzmocnienie włosów jest pewnym etapem, nie można zatem liczyć na natychmiastowy efekt, który pojawi się tego samego dnia. Ich odbudowa bardzo często opiera się na witaminach i suplementach diety. Ważnym elementem jest między innymi biotyna, której często brakuje przede wszystkim w przypadku mężczyzn. Jej niedobór powoduje natomiast zaburzenia wzrostu włosów ich wypadanie oraz większą łamliwość. Witamina A uczestniczy z kolei przy produkcji sebum. Jej braki przejawiają się zatem dużą suchością włosów. Istotne są także witaminy z grupy B, witamina C, która uczestniczy w produkcji kolagenu oraz witamina E, dostarczająca składniki odżywcze do mieszków włosowych i poprawiająca ukrwienie skóry – poznaj markę Oeparol na: https://oeparol.pl/

Skuteczne kapsułki na wzmocnienie włosów

Sprawdzoną i skuteczną metodą na poprawę kondycji włosów, są kapsułki Oeparol. W ich składzie znaleźć można między innymi tłoczony na zimno olej z nasion wiesiołka, który wykazuje pozytywny wpływ nie tylko na włosy, ale również skórę oraz paznokcie. Kapsułki Oeparol zawierają aktywne kwasy Omega-6, odgrywające niezwykle ważną rolę dla utrzymania prawidłowego stanu skóry. Nie są one samodzielnie wytwarzane przez organizm człowieka, dlatego też dostarczenie ich za pośrednictwem suplementacji jest elementem niezbędnym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here