Wielokrotnie zadajemy sobie pytanie jak zadbać o siebie? Mamy wtedy na myśli zarówno wygląd, sposób ubierania się jak i zdrowie psychiczne. Jak wyglądać i czuć się lepiej? Wokół nas wielokrotnie słyszymy te hasła. Zastanawiamy się czy jest to w ogóle możliwe i jak to osiągnąć. Warto wprowadzić do swojego życia kilka zasad.

Żyjemy w biegu. Często nie mamy czasu na zjedzenie dobrego, ciepłego posiłku, jemy w biegu. Na układanie włosów, makijaż czy dobór stroju poświęcamy niewiele czasu. Praca, szkoła, tempo życia. To wszystko wpływa na to jak wyglądamy i się czujemy. Dobrze jest jednak się zastanowić nad tym głębiej. Czy naprawdę całe życie poświecimy na inne zajęcia zapominając o sobie? I nie mowa tu o egoizmie ale o tym, żeby wiedzieć jak zadbać o siebie. Jeśli sami będziemy zaniedbani zarówno psychicznie jak i fizycznie to odbije się to na pozostałych aspektach życia.

Jak się do tego wszystkiego zabrać?

Po pierwsze warto ustalić plan dnia, wypisać jakie rzeczy mamy do zrobienia, uporządkować je, można dopisać godziny wykonania poszczególnych zajęć. Dzięki temu będziemy wiedzieli ile potrzebujemy czasu na wybrane czynności i czy danego dnia jesteśmy w stanie załatwić wszystkie sprawy. Pozwoli to na lepsze zaplanowanie nie tylko czasu pracy, zajęć ale także odpoczynku. A on jest bardzo ważny. Jeśli go zaniedbamy to w niedługim czasie będziemy zmęczeni, senni, może nawet drażliwi, nasza koncentracja się pogorszy.

Dlatego koniecznie pamiętajmy o tym by się wysypiać albo chociaż znaleźć chwilę na relaks w ciągu tygodnia, by oderwać się myślami od codzienności. Kolejna sprawa to odżywianie. Nie bez powodu się mówi „jesteś tym co jesz”. Jeśli nasze posiłki są ubogie w składniki odżywcze, jemy dużo a rzadko, głównie wieczorami, zapominamy o śniadaniu, wybieramy słodycze i słone przekąski to prędzej czy później to odbije się na naszym zdrowiu.

jak zadbać o siebie

Taka żywność, chociaż wygodna i szybka w przygotowaniu nie wpływa korzystnie na nasz organizm. Po dłuższym czasie na takiej diecie odczujemy różne dolegliwości. Możemy być rozkojarzeni, zmęczeni itp. Dlatego warto zadbać o siebie i jeść regularnie. Należy włączyć do swojej diety warzywa i owoce oraz pełnowartościowe produkty. Wiadomo, że od czasu do czasu każdy ulegnie słabości do słodkiego lub fast foodów ale nie może to być notoryczne.

Zmiana diety poprawi nasze ogólne samopoczucie

Warto także zrezygnować z używek w nadmiernych ilościach. Kawa pita codziennie, do tego kilka filiżanek nie jest dobrym rozwiązaniem. Podobnie jak palenie papierosów, które powinniśmy jak najszybciej rzucić by odczuć poprawę. Przesadzanie z alkoholem także nie służy naszemu zdrowiu i wyglądowi. Lampka wina do obiadu będzie lepsza niż nadmiar spożyty na imprezie.

Kiedy zadbamy o swoje wnętrze będzie nam łatwiej poprawić wygląd. Jeśli czujemy się dobrze, mamy więcej energii to także chcemy działać. Wypoczęci możemy więcej. Zamiast serialu przed telewizorem wybierzemy spacer, rower lub siłownię. Nie musimy od razu porywać się nie wielogodzinne treningi ale dobrze jest włączyć jakiś rodzaj aktywności fizycznej do swojego tygodniowego rytmu. Jeśli będziemy stosowali się do tych rad to nasz wygląd także się poprawi. Wszystko zaczyna się wewnątrz i to tam należy zacząć działać.

Jak zadbać o siebie jeśli chodzi o wygląd?

Przede wszystkim pamiętajmy o higienie. To podstawa. Zadbane dłonie, stopy, włosy, piękny uśmiech powinny być naszą wizytówką. Jeśli mamy jakiś problem, z którym sobie nie radzimy w kwestii wyglądu warto udać się do specjalisty np. dentysta, dietetyk. Czasem problem jest spowodowany jakąś chorobą i potrzebne będą dodatkowe badania.
Na rynku mamy wiele kosmetyków dostępnych dla różnych grup wiekowych. Warto dobrać odpowiedni dla siebie i problemów swojej skóry, włosów.

zadbać o siebie

Aby zauważyć jakieś efekty należy stosować je regularnie, według informacji na opakowaniu. Trzeba pamiętać, że nie wszystkie rezultaty są od razu. Warto zaczekać i po np. miesiącu, dwóch ocenić efekty kuracji.
Może się także zdarzyć, że pomimo naszych starań dalej czujemy się zmęczeni, nasza skóra jest szara, paznokcie kruche a włosy nadal wypadają.

Stosujemy odpowiednie kosmetyki i odżywiamy się według nas dobrze. Powinniśmy wtedy sprawdzić, przemyśleć czy rzeczywiście gdzieś nie zaniedbujemy siebie poprzez mało snu, stres. Jeśli nadal nie znajdujemy powodu dobrze jest udać się do lekarza celem wykonania badań. Pamiętajmy by dalej dbać o siebie ale także sprawdzić czy nic nam nie dolega, co może powodować gorsze samopoczucie i wygląd.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here