Facebook jest wykorzystywany przez setki milionów ludzi na całym świecie. Dzisiaj mnie mieć konta na Facebooku to jakby nie istnieć. Mamy tam osoby prywatne jak i firmy czy nawet ogromne korporacje. W ten sposób można reklamować siebie i swoją firmę, dlatego każdy taką okazję wykorzystuje. Wiemy o znajomych, którzy są u nas wszystko. Każdy chwali się gdzie pojechał i gdzie poszedł. Ma to swoje wady i zalety, dlatego każdy ma na ten temat inne zdanie.

Jeśli do czegoś podchodzi się z umiarem to nie ma większego zagrożenia, ale właśnie z tym jest wielki problem.  Zostawiając swoje dane w sieci zawsze trzeba być ostrożnym, bo nigdy nie wiemy czy ktoś pod nas nie będzie chciał się podszyć? Sytuacje są bardzo różne, dlatego trzeba być ostrożnym, co nie oznacza, że mamy ograniczać swoją działalność w Internecie. Przecież Internet od tego jest żeby z niego korzystać wtedy, kiedy mamy na to ochotę.

Po co zmieniać adres email na fb?

Nie zawsze przez cały czas korzystamy z tego samego adresu emaliowego na Facebooku, dlatego trzeba będzie dowiedzieć się jak go zmienić. Tutaj chodzi o bezpieczeństwo, dlatego jeśli zmieniamy adres mailowy to przepisujmy go bardzo dokładnie. Wtedy nie popełnimy błędu i ktoś przez przypadek nie będzie miał dostępu do naszego konta. Informacje o urodzinach naszych znajomych i o wszystkich innych wydarzeniach, jakie ustawimy będą wysyłane właśnie na tę skrzyknę, co oznacza, że musi to być nasz mail.

Pamiętajmy żeby taki mail bardzo dobrze zabezpieczyć hasłem, bo włamania zdarzają się naprawdę bardzo często. Bezpieczeństwo jest naprawdę bardzo ważne. Im mamy trudniejsza nazwę maila tym łatwiej o błąd, dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie po prostu skopiować nazwę i wkleić ją w odpowiedniej rubryce. Wtedy na sto procent wiemy, że to jest dokładnie to, czego potrzebowaliśmy i że mamy zmienionego maila.

email

Jak to trzeba zrobić?

Nie jest to trudne zadanie do wykonania, ale osoby nieobytej w działaniu i funkcjach Facebooka mogą nie wiedzieć, od czego tutaj w ogóle zacząć. Na początek konieczne będzie wejście w ustawienia. Jest to charakterystyczna ikonka, która znajduje się w górnym prawym rogu. Jeśli ją znaleźliśmy to klikamy i wybieramy ustawienia. Teraz musimy przejść dalej, czyli do kontaktów. Mamy to na karcie informacji ogólnych i klikamy kontakt.  Te osoby, które weszły na kontakt na pewno widzą dodaj inny adres email lub numer telefonu.

Jeśli chcemy dodać nowy adres to ten stary trzeba usunąć. Wtedy wprowadzamy nowy mail i cały proces jest zakończony.  Oczywiście trzeba będzie ten nowy adres zatwierdzić. Musimy podać hasło, jakie mamy na Facebooku i klikamy Wyślij.  Teraz przyszła pora na wejścia na skrzynkę mailową. Tam znajdziemy link, który trzeba potwierdzić i jeśli klikniemy w tę wiadomość to wszystko jest zatwierdzone i można korzystać z nowego adresu email.

Nasz Facebook

Korzystanie z Facebooka jest modne, dlatego wiele osób z niego, na co dzień korzysta. Zostawiamy tam różne informacje, dlatego ważne jest bezpieczeństwo. Włamania na konta zdarzają się bardzo często, dlatego dobrym pomysłem byłoby częste zmienianie adresu email. To nie zajmuje dużo czasu, dlatego każdy może sobie na to pozwolić. W kilka minut mamy ten proces wykonany i wiemy, że na pewno jesteśmy bezpieczni. Korzystanie z portalu społecznościowego jest powszechne. Niektóre osoby godzinami są tam zalogowane i zbierają mniej lub bardziej ciekawe informacje o tym, co się dzieje na świecie jak i co się dzieje u ich znajomych.

zmienić email na fb

Te w ogóle nieznane osoby jak i bardzo znane mają swoje konta, dlatego jeśli my chcemy do nich dołączy™ o też możemy to zrobić. Założenie konta jest darmowe, dlatego można spróbować się w nowej roli. Tym bardziej warto na takie rozwiązanie postawić, jeśli chcemy pokazać się albo pokazać swoją firmę. Mnóstwo osób obserwuje to, co się dzieje u swoich znajomych. Można w ten sposób zrobić byłej albo byłemu na złość, bo zobaczy nasze nowe zdjęcia gdzie jesteśmy szczęśliwi. Można również pokazać innym, że można podróżować po świecie, a nie tylko pracować.

Opinie na temat Facebooka są bardzo różne, ale przecież wszystko jest dla ludzi. Na pewno wiele osób przesadza, ale są też osoby, które dzięki temu portalowi mogą rozmawiać ze swoimi znajomym i rodziną, którzy obecnie są rozlokowani po całym świecie. Sami widzimy, że ma to swoje zalety i trzeba to docenić. To my decydujemy, na co możemy sobie pozwolić, dlatego sami ustalamy zasady. Nie trzeba wszystkim się chwalić i każdemu. Można robić zamknięte grupy, dlatego Facebook daje nam naprawdę bardzo dużo możliwości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here