Jeśli piliśmy i zastanawiamy się nad tym czy możemy już prowadzić to, co zrobić? Niektóre osoby jada na komisariat policji, ale tam często nie chcą z nami rozmawiać. Przysługuje nam takie prawo, ale oni wiedzą swoje. Często zdarzają się takie osoby, które pijane podjeżdżają pod komisariat policji żeby sprawdzić czy mogą dalej jechać. Były przypadki, że taka osoba zasnęła za kierownicą. Niestety w Polsce picie i jeżdżenie jest bardzo często spotykane, dlatego nie ma się, co dziwić, że wiele osób rozgląda się za alkomatami.

Na stacjach benzynowych często są specjalne alkomaty gdzie wrzucamy monetę i dmuchamy. Trudno powiedzieć jak wygląda z wiarygodnością takiego urządzenia, ale jeśli wyjdzie nam, że mamy alkohol w wydychanym powietrzu to lepiej sobie darować dalszą jazdę.  Nie zawsze czujemy, że jesteśmy nie do końca trzeźwi, dlatego takie urządzenie jest jak najbardziej potrzebne. Jeśli nie chcemy stworzyć zagrożenia dla zdrowia i życia innych osób to trzeba włączyć myślenie.

Na co zwracać uwagę kupując alkomat?

Na pewno istotna będzie cena, bo im coś tańsze tym gorsze. Wtedy takie wyniki są mało wiarygodne, dlatego trzeba uważać, co się kupuje. Dzisiaj można sobie kupić nawet takie urządzenia, jakie ma policja. Sporo kosztuje, ale wiemy, że jeśli badamy się nim to na pewno wszystko jest tak jak trzeba i na tym badaniu można się będzie opierać.  Przydaje się wybierać takie urządzenie, które ma serwis gdzieś blisko nas, bo jeśli coś się stanie to można będzie je tam oddać.

alkomat w domu

Kalibracja urządzenia jest bardzo ważna, dlatego serwis się przydaje.  Jeśli chcemy żeby urządzenie bardzo dobrze działało to nie pozostaje nam nic innego jak zapoznać się z instrukcją obsługi. Od tego w ogóle zaczynamy żeby czegoś nie zepsuć. Kupujemy takie urządzenie, które ma załączoną instrukcje obsługi w języku polskim, a wtedy wiemy, że będziemy wszystko rozumieć i będziemy wiedzieć jak to zastosować.

Alkomat elektroniczny

Elektroniczne alkomaty to dobre rozwiązania, bo są one może i droższe, ale również bardziej dokładne. Taki alkomat może kosztować od kilkuset złotych do kilku tysięcy. Wszystko będzie zależne od tego, jakie ma mieć parametry i wydajność. Inaczej wybiera się taki alkomat dla siebie, bo będziemy z niego raz na jakiś czas korzystać, a inaczej, jeśli mamy go zamontować w firmie. Tam ludzi jest więcej, dlatego urządzenie musi być w pełni profesjonalne.

Tylko wtedy będzie można na takich wynikach polegać. Dzisiaj wiele firm głównie związanych z transportem kupuje alkomaty, bo chcą mieć pewność, że ich kierowcy jadą trzeźwi w trasę.   Dobrze jest sprawdzać przed zakupem materiał, z jakiego jest wykonany alkomat. Im coś bardziej trwałego tym lepiej dla nas, bo dłużej takie urządzenie nam posłuży.

Jeśli chodzi o wydajność urządzenia to takie lepsze i droższe alkomaty mogą zrobić kilkaset badań na godzinę, czyli naprawdę bardzo, ale to bardzo dużo. Do naszej firmy takie rozwiązanie będzie naprawdę bardzo dobre i warto z niego skorzystać. Wiele na tym zyskamy i nasi pracownicy będą wiedzieli, że nie ma tutaj kombinacji.  Jeśli piją to nie pracują, a na ich miejsce znajdzie się ktoś inny.

alkomat

Kupujemy alkomat

Można to zrobić przez Internet, ale o wiele lepiej będzie znaleźć firmę przez Internet i udać się do nich osobiście. Wtedy posłuchamy o konkretnych modłach alkomatów i będzie można spośród nich wybrać ten, który jest w naszym przypadku najlepszy. To ma znaczenie jak korzysta się z alkomatu albo jak wygląda jego kalibracja. Wyniki mają być bardzo dokładne, dlatego trzeba wszystko bardzo dobrze sprawdzić, a wtedy nie będziemy mieć żadnych problemów z korzystaniem z takiego urządzenia.

Alkomaty powinny być na wyposażeniu każdego samochodu i wtedy bez jazdą trzeba będzie dmuchnąć. To ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa, bo pijani kierowcy w Polsce to plaga. Nic nie dają kary, dlatego trzeba montować takie urządzenia i samochód nie odpali.  Na razie nie ma, co na to liczyć, dlatego w każdy długi weekend w graniach tysiąca pięciuset pijanych kierowców jest łapanych na naszych krajowych drogach. To są ludzie, którzy bardzo często podróżują z rodzinami i z małymi dziećmi.

Ciekawostką jest to, że często też drugi współmałżonek jest trzeźwy, ale prowadzi pijany. Widać, że nasza świadomość jest naprawdę bardzo znikoma, dlatego tyle osób każdego roku z tego powodu żegna się z tym światem.  Kupujmy alkomaty i badajmy się wtedy, kiedy chcemy wyjechać na drogę. Róbmy to nie tylko dla siebie, ale również dla innych osób, które chcą spokojnie i bezpiecznie dojechać do domu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here