Smartfon, który ma Androida daje wiele możliwości. Im nowszy android tym lepiej dla użytkownika. Niestety, jeśli można ściągać wszystko, co chcemy to i ściągamy na siebie spore zagrożenie. Wielu osobom wydaje się, że są bezpieczne i ściąganie aplikacji, chodzenie po stronach internetowych nie wiąże się z żadnymi konsekwencjami. Jeśli płacimy telefonem i mamy w nim wiele danych to trzeba się bardzo dobrze zabezpieczyć.

Tylko w ten sposób uchronimy się przed ataliami, które są codziennością. Warto wspomnieć o tym, że w Google usuwanych jest kilkaset aplikacji każdego miesiąca. To oznacza, że te aplikacje wykorzystywane są do śledzenia albo zabierania pieniędzy z naszego konta. Nie można tego bagatelizować i nie można mówić, że nas to nie dotyczy, bo jest kwestią czasu aż my będziemy też mieć z tym problem.

Na pewno tego nie chcemy i zawczasu chcemy się zabezpieczyć? Tym bardziej, że wybór antywirusów jest na tyle duży żeby każdy z nas mógł znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Płatny antywirus

Tak samo jak i na komputery tak i na smartfony mamy dostępne wersje płatne antywirusów. Pochodzą te programy od bardzo znanych producentów, którzy antywirusy mamy zainstalowane na komputerach. Czy warto płacić? Na pewno warto, jeśli mamy ważne dane na telefonie i mamy płacenie telefonem. Jeśli nie zainstalujemy wiarygodne antywirusa, który działa w czasie rzeczywistym i który cały czas skanuje wszystko, co się dzieje to możemy sporo za to zapłacić. W razie włamania na konto i wyczyszczenia z niego pieniędzy pretensje można mieć tylko do siebie.

Do wyboru mamy wiele znanych firm, które chętnie udostępnią nam programy antywirusowe. W większości przypadków można za darmo testować sobie takie programy i wtedy wiemy, na co można sobie z nimi pozwolić i jakie dają nam możliwości. Jeśli to nas zachęci do można będzie zapłacić wtedy producentowi za używanie programu. Ceny abonamentu rocznego są bardzo różne. Może to być dwadzieścia złotych, ale może być i sto. Trzeba po prostu zagłębić się w specyfikacje tych programów i wybrać to, co jest optymalne dla nas i naszego urządzenia.

antywirus na androida

Im szybciej uda nam się zabezpieczyć nasz telefon przez potencjalnymi włamaniami tym lepiej dla nas.  Ściąganie aplikacji jest bardzo powszechne, dlatego nigdy nie wiemy czy za którymś razem nie natrafimy na coś, co spowoduje u nas poważne problemy. Lepiej dmuchać na zimne teraz, kiedy jeszcze nie jest za późna. Tym bardziej, że z wyborem programu antywirusowego nie będziemy mieć problemów, bo oferta ta płatna jest naprawdę bardzo duża.

Darmowe programy antywirusowe

Bez problemów znajdziemy bardzo dużo antywirusów darmowych. Tutaj trzeba uważać, co wybieramy, ponieważ pod tymi programami często mogą się kryć zagrożenia. Może to być fałszywy program, który ma na celu wyciągniecie informacji z naszego telefonu. Najlepiej wybierać znane firmy, które słyną z tego, że dają nam możliwość korzystania z darmowego programów, który ma chronić przed wirusami.

Często takie programy mają sporo ograniczeń, dlatego konieczne będzie testowanie, a wtedy przekonamy się czy to spełnia nasze wymagania czy nie.  Najlepiej jest przejrzeć dostępną ofertę i wtedy będziemy wiedzieli, które z antywirusów są polecane przez użytkowników. Wybierając najlepszy z nich jesteśmy bardzo dobrze zabezpieczani i możemy spać spokojniej.

Zabezpieczenie androida

antywirus

Zanim wybierzemy na stałe antywirusa trzeba go sobie testować. Dotyczy to wersji darmowej i płatnej. Tym bardziej płatnej, bo nie chcemy płacić za coś, co nie spełnia naszych oczekiwań. W takiej sytuacji trzeba wybrać najlepsze na dany rok antywirusy, a lista jest dość długa. Wiemy, które są popularne, które polecane przez specjalistów. Musimy taki antywirus zainstalować na telefonie i sprawdzić czy przypadkiem nam nie spowalnia jego działania.

Niektóre antywirusy właśnie tak działają, że telefon nie może normalnie działać, a przecież nam na tym nie zależy. My chcemy uzyskać bardzo dobre efekty, czyli mieć stu procentowe zabezpieczenie przez atakami hakerów, którzy tylko czekają na nasz błąd. Ten błąd może kosztować nas na pewno o wiele więcej niż zakup dobrej klasy antywirusa. Właśnie w ten sposób trzeba do tego podchodzić.

To nasz telefon, nasze dane i nasze pieniądze, dlatego trzeba będzie znaleźć takie rozwiązanie, które daje nam bezpieczeństwo. Nie patrzymy na koszty tylko na właściwości antywirusa i jeśli wszystko wygląda bardzo dobrze to rozpoczynamy test. Jeśli program przejdzie ten pozytywnie to go instalujemy na stałe i z niego korzystamy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here