Wielu rodziców na początku swojego rodzicielstwa, zadaje sobie pytanie: Jaką kołdrę dla dziecka wybrać? Która będzie najbardziej odpowiednia? Dostępność produktów na rynku, wcale nie ułatwia tego wyboru. Na co zwrócić uwagę kupując kołdrę dla malucha?

Jakie wypełnienie i z jakich materiałów powinna być wykonana kołdra dziecięca?

Jeżeli chodzi o wypełnienie kołdry dla dziecka, istnieją cztery warianty.

Pierwsza możliwość to kołdra z pierza. Jej zaletą jest to, że jest wykonana z naturalnych materiałów. Na tym jej zalety się kończą. Jest zbyt ciężka dla dziecka, takie wypełnienie może powodować silne alergie oraz pierze nie zapewniają odpowiedniej izolacji cieplnej.

Druga możliwość to kołdra puchowa. Jest świetną izolacją grzewczą oraz jej waga jest mniejsza, niż kołdry z pierza.

Trzecia możliwość to kołdra z wełny. Taka kołdra znakomicie utrzymuje ciepło, dodatkowo zapewnia odpowiednią cyrkulacje powietrza. Idealne rozwiązanie dla dzieci, które mają alergie na roztocza.

kołdry dla dzieci

Czwarta możliwość to kołdra syntetyczna, jest antyalergiczna. Dedykowana dla dzieci. – alergików. Takie wypełnienie zapewnia dobrą cyrkulacje powietrza. Do tego jest miękka, ciepła i przyjemna w dotyku.

Materiał, polecany do pokrycia kołdry dla dzieci to bawełna. Jest to najlepszy wybór.
Bawełna jest odporna na uszkodzenia, rozciąganie. Jest naturalnym surowcem. Dobrze trzyma ciepło. Świetnie odprowadza wilgoć. Idealna dla alergików.

Pamiętajcie, aby zwracać uwagę na materiały, z których jest wykonana, typ wypełnienia oraz rozmiar. W przypadku najmniejszych pociech oraz alergików najlepszym rozwiązaniem będzie kołdra antyalergiczna. Mamy nadzieję, że dzięki naszym poradom Wasze dziecko będzie miało zdrowy i spokojny sen, a Wy czas na zasłużony odpoczynek.

Jaki rozmiar kołdry wybrać?

Wymiary kołdry zawsze powinny być dopasowane do potrzeb dziecka oraz wielkości jego łóżeczka. W przypadku niemowląt zaleca się zakup kołdry o wymiarach 90 x 120 cm. Z kolei trochę starsze dzieci powinny posiadać kołdrę o wymiarach 100 x 135 cm.

Przeczytaj też: http://www.wime-art.pl/domowe-hustawki-dzieciece-czym-sie-roznia-od-siebie/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here