Sofa należy do podstawowych mebli, jakimi wyposażamy swoje pokoje dzienne? Zróżnicowany design dostępnych mebli może nie ułatwiać nam wyboru, szczególnie jeśli nie wiemy, jakimi zasadami się kierować. Dowiedz się, jak wybrać sofy do salonu, aby wpisywały się w estetykę wnętrza, granatowiały wysoką jakość oraz zapewniały maksymalną funkcjonalność.

Sofa do salonu – postaw na włoską jakość

Włoskie meble już od wieku słyną z idealnego wręcz połączenia stylu i jakości. Jest to jeden z najważniejszych argumentów, jakie przemawiają za tym, aby zdecydować się na sofy do salonu włoskich projektantów. Z czego to wynika?

  • Włoskie sofy to przede wszystkim najlepsze materiały, takie jak skóra naturalna czy alcantara, które gwarantują wysoką trwałość, odporność na zabrudzenia i uszkodzenia, ale przede wszystkim prezentują się niezwykle elegancko.
  • Włoskie sofy do salonu to zróżnicowany design, zarówno klasyczny, jak również nowoczesny. W kolejnym akapicie dowiesz się, kiedy lepszym wyborem okażą się klasyczne, a kiedy nowoczesne sofy do salonu.
  • Decydując się na włoskie sofy, otrzymujesz także wysoką funkcjonalność mebli, które okazują się niezwykle praktycznym elementem wyposażenia.

Nowoczesne sofy do salonu czy klasyczny design?

W dobrych sklepach meblowych znajdziesz sofy do salonu, występujące w bardzo zróżnicowanej formie. Wśród nich m.in. lekkie sofy na drewnianych nóżkach lub masywne sofy z funkcją spania, wyposażone w skrzynie na pościel. Wyboru możesz dokonać także pomiędzy prostotą, minimalizmem, geometrycznymi kształtami i stonowanymi kolorami, a ciekawą linią, większą ilością zdobień i szeroką paletą barw. Jak wybrać właściwą sofę do salonu?

Nowoczesne sofy do salonu zwykle charakteryzują się właśnie minimalizmem i paletą kolorów ograniczoną zwykle do bieli, szarości i beżów. Ich proste linie dobrze wpisują się w nowoczesne lub skandynawskie wnętrze, w których dominuje geometria, jasne kolory perfekcyjnie je rozświetlają, a zdobienia występują w niezbędnym minimum i są skrupulatnie przemyślane pod kątem estetyki wnętrza.

Jeśli natomiast urządzasz pokój dzienny klasycznie, możesz pozwolić sobie na nieco bardziej wymyślne sofy do salonu. Masz bardziej wolną rękę w kwestii kolorów, występujących zdobień, np. pikowania na tapicerce, ozdobnych oparć czy nóżek.

Sofa do salonu z funkcją spania – praktyczny mebel nie tylko do małych mieszkań

Mieszkasz w niewielkim mieszkaniu, w którym salon pełni także funkcję sypialni? W takim układzie sofa do salonu z funkcją spania okaże się wyborem, który rozwiąże problem małej ilości miejsca. Nie musisz główkować, jak zmieścić w salonie sofę lub kanapę oraz łóżko. Rozkładane sofy do salonu za dnia pozwolą Ci odprężyć się na komfortowym siedzisku, a nocą wygodnie wyspać się na dużej powierzchni do spania.

Zobacz też: Meblościanka pod telewizor – praktyczny mebel do niewielkiego salonu

Sofa do salonu z funkcją spania to korzystne rozwiązanie także dla osób, u których często nocują goście. Sofa zagwarantuje im znacznie wygodniejszy sen niż choćby dmuchany materac, a Ty nie musisz dzięki niej przechowywać w domu dodatkowo tego typu akcesoriów.

Szukasz sofy do salonu? Zdecyduj się na model od włoskich projektantów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here