W życiu większości par przychodzi moment, gdy zaczyna pojawiać się marzenie o dziecku. Co zrobić, gdy zrealizowanie tego marzenia odsuwa się w czasie, a Wy zaczynacie obawiać się, że macie problemy z bezpłodnością?

Nie warto czekać

Po roku regularnego współżycia bez zabezpieczeń kobieta powinna zajść w ciążę. Tak mówią badania przeprowadzone przez Polskie Towarzystwo Medycyny Rozrodu i Embriologii. Co zrobić, gdy tak się nie dzieje?

Nie ma na co czekać. Trzeba zmierzyć się z problemem i udać się do kliniki leczenia niepłodności.

Klinika leczenia niepłodności Kraków zaproponuje zestaw badań, które pomogą poznać przyczyny, które uniemożliwiają zajście w ciąże.

Razem do specjalisty

Problem niepłodności jest problemem obojga partnerów. Na wizytę do specjalisty muszą partnerzy udać się razem. Klinika niepłodności Kraków zaproponuje badania zarówno kobiecie, jak i mężczyźnie. To dzięki tym badaniom specjalista zaleci dalsze leczenie.

Co dalej?

Początkowo specjalista zaleci obserwacje cyku miesiączkowego. Jest to podstawa do dalszych badań. Bardzo często przyczyną problemów z płodnością jest zakłócona równowaga hormonalna. Lekarz może już w trakcie pierwszej wizyty, po przeprowadzeniu wywiadu, zalecić hormonalne badania krwi.

Kolejnym krokiem będzie przeprowadzenie badań określających stadia dojrzewania komórek w jajnikach oraz przebieg owulacji. Klinika niepłodności Kraków może wysłać Twojego partnera na badanie nasienia.

Tak wygląda początek drogi, którą para będzie musiała przejść, by dowiedzieć się jakie są przyczyny niepłodności.

Kiedy zdecydować się na in vitro?

Na to pytanie nie ma jasnej odpowiedzi. Jednak polskie prawo mówi, że para na zapłodnienie in vitro może zdecydować się po roku nieudanych prób zapłodnienia innymi metodami.

In vitro Kraków, czyli zapłodnienie pozaustrojowe, często jest ostatnią deską ratunku dla pary starającej się o dziecko. In vitro Kraków jest szansą na upragnione dziecko. Trzeba jednak przygotować się na długą walkę. Nie każde zapłodnienie in vitro Kraków się udaje za pierwszym razem. Są momenty, gdy prób trzeba podjąć bardzo wiele, by doczekać się upragnionego potomstwa. Leczenie nie zawsze jest łatwe.

Klinika leczenia niepłodności Kraków jest szansa na radość macierzyństwa. Trzeba tylko wytrwałości i specjalisty, który dobrze pokieruje terapią.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here