Problem na drodze

0
1033

Prawdopodobnie każdy kierowca chociaż raz spotkał się z sytuacją, gdy zabrakło paliwa w baku. Mogło się to przydarzyć zarówno jemu, ale także osobie nam znanej, która potrzebowała pomocy. W takich sytuacjach przyda się z pewnością pompka do przepompowywania paliwa, która umożliwia przelewanie w sposób automatyczny paliwa właśnie (i innych płynów) ze zbiornika do zbiornika. Bo nie zawsze pod ręką będzie niestety kanister. Istnieje wiele różnych rodzajów takich urządzeń.

Pompy do przelewania paliwa mogą być ręczne albo zasilane akumulatorem. Po wykonaniu kilku modyfikacji można je także podłączyć bezpośrednio do sieci elektrycznej o standardowym napięciu. Jest to znaczne ułatwienie dla wielu osób, które muszą przelać większe ilości paliwa z jednego pojemnika do drugiego albo z baku pojazdu do kanistrów. Niektóre osoby wykorzystują takie urządzenia do magazynowania paliwa po uprzednim zatankowaniu na stacji benzynowej. Wiąże się to z chęcią zabezpieczenia się w sytuacji ekstremalnej, gdy mogłoby nie być dostępu do paliw sprzedawanych powszechnie.

Dla takich osób idealnie sprawdzi się pompka do paliwa elektryczna 12v i 24v. Takie rodzaje tych ciekawych urządzeń są bardzo dobrym wyborem jeżeli zależy nam na wytrzymałości oraz żywotności silników, które znajdują się w ich wnętrzu. Jednak z uwagi na napięcie w przypadku chęci podłączenia ich do zwykłej sieci elektrycznej (w Polsce napięcie wynosi w niej około dwieście dwadzieścia wolt) konieczne jest zmodyfikowanie urządzenia w taki sposób, aby pomiędzy wtyczką a pompką znajdował się adapter, którego zadaniem jest zmniejszenie wejściowego napięcia w taki sposób, aby dopasować je do parametrów prądu, który jest potrzebny.

Z kolei niewątpliwą zaletą takich pompek jest możliwość bezproblemowego podłączenia ich do gniazdka samochodowego jeżeli posiadają odpowiednią wtyczkę. Wynika to z faktu, że standardowym napięciem w gniazdku jest właśnie dwanaście wolt (rzadziej występują pojazdy, które posiadają gniazdka o napięciu dwadzieścia cztery wolt).

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here