Znajomość języków obcych to umiejętność, która bywa przydatna nie tylko w naszym życiu szkolnym czy zawodowym, ale ułatwia nam życie na różnych jego płaszczyznach – czy to w podróżach, czy w nawiązywaniu nowych znajomości, czy też poszerzaniu swoich horyzontów ogółem. Hiszpański zaś to język, który jest jednym z tych popularniejszych, zaraz po chińskim czy angielskim, dlatego jeśli myślisz o tym, by opanować go w pełni to nie zwlekaj i zapisz się na kurs hiszpańskiego!

Na jaki rodzaj kursu się zdecydować?

Istnieje różnorodna oferta kursów hiszpańskiego, spośród której można wyróżnić kilka rodzajów. Do wyboru mamy kursy całoroczne, w których pracuje się w konkretnych grupach wydzielonych na podstawie zaawansowania językowego jej członków. Jeśli zależy nam na krótszych kursach możemy zdecydować się na te kilkutygodniowe albo okresowe np. wakacyjne.

Kurs hiszpańskiego możemy dopasować też do naszych innych kompetencji, ponieważ istnieją też takie zajęcia językowe, które kładą nacisk na słownictwo branżowe, są to tak zwane kursy specjalistyczne. Warto też rozważyć podjęcie się kursu, który zakończy się zdobyciem certyfikatu językowego, który będzie można dołączyć do CV.

Jakie są zalety znajomości hiszpańskiego?

Nie od dziś wiadomo, że znajomość wielu języków ułatwia funkcjonowanie w przestrzeni publicznej, zwłaszcza jeśli dużo się podróżuje i lubi się zwiedzać świat. Dzięki umiejętności biegłego posługiwania się konkretnym językiem oszczędzamy sobie stresu i logistycznie łatwiej jest nam się zorganizować.

Znajomość języka sprawia, że przestaje nas ograniczać bariera językowa i swobodniej obracamy się wśród mieszkańców danego kraju. Prowadzenie rozmów w ojczystym języku danych osób zacieśnia więzi i znacznie łatwiej jest poznać kogoś bliżej oraz z oficjalnego tonu przejść w nieco bardziej koleżeńską komunikację.

Inne plusy znajomości języka hiszpańskiego.

Podróżowanie i poznawanie nowych ludzi to nie wszystko. Nauka języków podnosi nasze kompetencje i rozwija nas wewnętrznie. Kurs hiszpańskiego wyposaża nie tylko w znajomość zasad gramatycznych czy poszerza zasób słownictwa, ale również zapewnia znajomość nowych, nieznanych nam dotychczas kontekstów kulturowych, których świadomość może przydać się w przyszłości.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House z Wrocławia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here