Nos, będący bramą układu oddechowego jest bardzo ważny dla prawidłowego przebiegu procesu oddychania. Jakiekolwiek defekty w jego obrębie mogą prowadzić do komplikacji zdrowotnych i problemów z układem odpornościowym. Operacje plastyczne nosa należą do jednych z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej.

Funkcjonalno wizualna korekta nosa – medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna wychodzi naprzeciw oczekiwaniom nie tylko wizualnym, ale także praktycznym, w związku z tym podczas operacji plastycznych nosa bardzo często wykonywana jest także korekta przegrody nosowej czy plastyka przerośniętych małżowin nosowych. Koncepcja funkcjonalno estetyczna pozwala przywrócić prawidłową czynność nosa, przy maksymalnym zachowaniu jego istniejących struktur. Zabieg tego typu ma istotny wpływ na stan zdrowia i komfort życia pacjenta.

Estetyczna modyfikacja kształtu nosa ogranicza się do korekty jego kształtu zgodnie z preferencjami pacjenta, jak i warunkami wizualnymi jego twarzy. Mimo, że nastawiona jest jedynie na udoskonalenie wyglądu nosa, nie można bagatelizować jej wpływu na samopoczucie pacjenta. Nos bywa źródłem głębokich kompleksów jak i obniżenia pewności siebie, a jego deformacje mogą znacząco obniżać poczucie atrakcyjności fizycznej. Medycyna estetyczna oferuje rozwiązanie tego problemu. Rozważając korektę estetyczną nosa weźmy pod uwagę całościową konstrukcję twarzy. Może się okazać, że nazbyt uwydatniony nos ma związek z cofniętą w głąb szczęki brodą i także ona będzie wymagała stosownego uformowania. Co więcej, skrzywiona przegroda nosowa, nie dająca objawów w szerokim nosie może stać się problemem w przypadku jego zwężenia, co może wpłynąć na konieczność jej dodatkowej korekty.

Przebieg operacji i rekonwalescencji

Zabiegi medycyny estetycznej związane z korektą kształtu nosa są operacjami wykonywanymi w pełnym znieczuleniu, których czas trwania wynosi od 1.5 do 2.5 godziny, w zależności od stopnia ingerencji jakiego musi dokonać chirurg. Może być ona wykonywana techniką otwartą bądź zamkniętą (małoinwazyjną). Celem operacji jest przemieszczenie istniejących tkanek i zachowanie struktur kostnych oraz chrzęstnych w nosie tak by służyły do podparcia tkanek miękkich.

Rekonwalescencja po zabiegu korekty estetycznej nosa trwa około roku, a powrót do normalnej aktywności może nastąpić już w ciągu dwóch tygodni od operacji.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Dermokliniki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here