Farbowanie włosów to taki zabieg, który wiele kobiet traktuje jako obowiązkowy. Wykonują je w salonach fryzjerskich lub też robią to samodzielnie w domowym zaciszu. Jeśli chcesz wybrać tę drugą opcję, sprawdź, jak zrobić to prawidłowo. Dzięki temu nie zniszczysz swoich włosów oraz nie zrobisz im krzywdy.

Przeczytaj też: https://www.gmrecords.pl/malowanie-wlosow-jak-zrobic-to-dobrze/

Przygotuj się do samodzielnego farbowania włosów

Zanim zabierzemy się do samodzielnego farbowania włosów, warto się do tego dobrze przygotować. Pierwszym etapem tych przygotowań będzie wybór odpowiedniego koloru. Najlepiej dobrać go do rodzaju naszej cery. Decydujmy się więc o przyciemnienie lub rozjaśnienie naszego naturalnego koloru o 2 lub 3 tony. Tyle nam na początek wystarczy. Blondynki o jasnej karnacji mogą więc wybierać wśród jasnych, zimnych kolorów. Idealnie sprawdzą się u nich platyna lub szarości. Natomiast brunetki o ciepłej karnacji, powinny szukać również odcieni w ciepłych kolorach. Brązy, czerwienie, rudości będą więc dla nich idealnym rozwiązaniem.

Jeśli chcemy przefarbować włosy na kilka wakacyjnych dni i zaszaleć ze zupełnie nowym kolorem, warto na początku umyć włosy specjalnym szamponem koloryzującym. Taka farba nie zawiera amoniaku i zmywa się po około 10 myciach, jeśli więc uznamy, że nie czujemy się dobrze w tym kolorze, nie będzie to dla nas stanowiło wielkiego problemu. Istnieją na rynku również mocniejsze szampony i kremu koloryzujące, które powodują utrzymanie koloru do 28 myć. Farbowanie włosów specjalną farbą wiąże się często z tym, że zawiera ona amoniak, ale to właśnie on najdłużej utrzymuje kolor na naszych włosach.

Prawidłowe farbowanie to sztuka!

Jeśli już zdecydujemy się na koloryzację, należy przede wszystkim wzmocnić włosy, jeśli są one zniszczone. Warto pamiętać o tym, że samo farbowanie jest również mocno dla nich obciążające, więc lepiej odpowiednio o nie zadbać. Dobrze również nie myć włosów bezpośrednio przed farbowaniem. Przetłuszczone włosy tworzą lipidową warstwę ochronną oraz chronią skórę głowy. Dzięki temu toksyczne działanie farby nie jest dla nich tak niszczące.

Gdy już przystępujemy do farbowania, należy wykonać próbę uczuleniową, nawet jeśli już niejednokrotnie stosowaliśmy daną farbę. Ponadto farbę należy nakładać na włosy natychmiast po wymieszaniu składników. Dobrze jest również dokładnie zapoznać się z instrukcją dołączoną do opakowania. Wówczas będziemy dokładnie wiedzieć, kiedy spłukać farbę i umyć włosy, aby uzyskać oczekiwany efekt koloryzacji.

Zobacz też: http://www.wime-art.pl/farbowanie-wlosow-wybierz-najlepsza-farbe/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here