Rejestracja domeny czy darmowa strona www?

0
1107

Gdy podejmujesz decyzję o założeniu własnej strony internetowej, pojawia się szereg pytań i dylematów związanych nie tylko z jej kolorystyką i różnego rodzaju zakładkami czy nawet treściami, które będą na niej prezentowane w przyszłości – zanim to wszystko się stanie, musisz zdecydować, czy założysz stronę w darmowym serwisie czy raczej postawisz na większy profesjonalizm i zakupisz odpowiednią ilość miejsca w przestrzeni internetowej. Przyjrzyjmy się obu rozwiązaniom, rozpatrzmy ich plusy i minusy.

Rejestracja domen internetowych

Z pewnością będzie to odpowiedni krok dla kogoś, kto prowadzi bądź chce właśnie otworzyć własny biznes. Firmowa strona internetowa może być prowadzona przy użyciu różnych narzędzi pisania, może być nawet od początku do końca postawiona na popularnym WordPressie, ale nie powinna swoim adresem zdradzać, gdzie została zakupiona – domena powinna raczej wyglądać tak: uslugimontazowe.pl niż tak: uslugimontazowe.wordpress.com. Prawda, że czuć tę subtelną różnicę? Intuicyjnie czujemy, że klienci wybiorą pierwszą stronę.

Gdzie tanio zarejestrować domenę internetową?

Tanio nie zawsze znaczy dobrze, ale na szczęście propozycje, które znajdziemy w sieci, zaspokoją potrzeby zarówno autorów tych małych stron, jak i właścicieli ogromnych portali. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową właściwą frazę, by znaleźć listę wyników. W tym momencie wpisuję hasło „tanie domeny internetowe” i jedną z pozycji, która mi się wyświetla są tanie domeny na kru.pl.

Jedną z ważniejszych rzeczy, którą otrzymasz przy rejestracji domeny, oprócz tego, co oczywiste, czyli miejsca na serwerze, jest zazwyczaj bezpłatna pomoc w razie awarii, hosting. Zdarza się przecież, że nasza strona może funkcjonować bez zarzutów aż nagle… wszystko znika albo przestaje być aktywne – warto mieć świadomość, że z minuty na minutę są to coraz większe straty, tym bardziej jeśli mamy wbudowany sklep na stronie i nasi klienci nie mogą dokończyć zakupów – raczej nie zaczekają, a udadzą się do konkurencji. A tego nie chcemy. Warto więc zainwestować w profesjonalną domenę i cieszyć się spokojem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here