Czym sugerować się, wybierając papier toaletowy? Jakie parametry wpływają na komfort użytkowania każdej rolki w Twoim domu? Zapraszamy do lektury!

Producenci papieru toaletowego

Papier toaletowy jako produkt często bywa deprecjonowany – a przecież to artykuł absolutnie codziennego użytkowania, który może zapewniać nadzwyczaj pozytywne lub negatywne odczucia podczas korzystania. Starsze pokolenie wciąż zresztą pamięta czasy, kiedy papier toaletowy był luksusem. Chodzi tu o szary papier, który dziś często uważany jest za papier toaletowy najniższej jakości. Zdążyliśmy już chyba zapomnieć, że to jednocześnie najbardziej ekologiczny papier toaletowy, gdyż produkowany jest z makulatury. Dlatego też powinien być rozważony m.in. przez osoby aktywnie dbające o środowisko.

Dziś jednak producenci papieru toaletowego oferują znacznie więcej wariantów tego dobra, które dawniej można było określać mianem ekskluzywnego. Mało tego – producenci papieru toaletowego często prześcigają się, jeśli chodzi o nowe artykuły oferowane klientom, a także ceny swoich wyrobów. A przecież papier toaletowy to produkt pierwszej potrzeby, który kupić musi każdy. Warto zatem zastanowić się, czym kierować się, wybierając najlepszy papier toaletowy dla siebie.

Liczba warstw w papierze toaletowym

Na opakowaniach większości typów papierów toaletowych znajdziesz informacje dotyczące liczby warstw. Zazwyczaj papier ma jedną, dwie lub cztery warstwy. Powszechnie uważa się, że im więcej warstw ma papier toaletowy, tym lepiej, gdyż w ten sposób będzie nie tylko miękki, ale również wytrzymały i odporny np. na podarcie. To bardzo istotny parametr w kontekście wyrobów celulozowych, gdyż decyduje on w ogromnej mierze o komforcie korzystania.

Długość rolek

Im dłuższa rolka papieru, tym na dłużej powinna wystarczyć – wydaje się to bardzo proste. Pamiętaj jednak, aby długości rolki papieru toaletowego nie oceniać na podstawie jej wyglądu w opakowaniu. Często może być to bardzo mylące, niektórzy producenci znają sposoby na optyczne powiększenie rolki. W wyniku takich zabiegów można odnieść wrażenie, że rolna danej firmy jest znacznie dłuższa, niż ma to miejsce w rzeczywistości. Aby tak się stało, wystarczy użyć np. wkładu tekturowego o większej średnicy. Ponadto na grubość rolki wpływa np. ilość użytych warstw. Jeśli na etapie produkcji papier został poddany puszeniu, cała rolka również będzie wyglądała na znacznie większą i dłuższą. Przyjmuje się, że standardowa rolna papieru toaletowego powinna mieć około 20 metrów długości. Nie zawsze jednak tak jest, a szczególnie dotyczy to różnego rodzaju ofert promocyjnych, w ramach których w jednym opakowaniu dostajesz kilka rolek papieru toaletowego gratis.

Zasadniczo do Twojego wyboru jest bardzo dużo typów papieru toaletowego. Papier szary, papier biały, papier kolorowy, papiery o różnej liczbie warstw oraz oczywiście nawilżany papier toaletowy, który zyskuje popularność w ostatnich latach. Zapewnia on wyższy komfort użytkowania oraz gwarantuje zachowanie wyższego poziomu higieny. Wybierz, który papier toaletowy najbardziej Ci odpowiada!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here