Problemy z erekcją są coraz częściej spotykanym zjawiskiem dotykających mężczyzn w coraz młodszym wieku. Szacuje się, że obecnie problemy z uzyskaniem wzwodu lub niepełny wzwód osiąga około 1,5 miliona mężczyzn w Polsce. Wraz z wiekiem obniża się zdolność organizmu do produkcji testosteronu, który wpływa na męski popęd. Niskie libido może być spowodowane właśnie niskim poziomem tego hormonu, ale wpływają na niego również inne czynniki, które zostaną omówione w artykule.

Niskie libido u mężczyzn – przyczyny

Jest wiele przyczyn obniżenia popędu seksualnego mężczyzn. Są to przede wszystkim niewłaściwy tryb życia bez aktywności fizycznej i ze złą dietą, nadużywanie alkoholu i papierosów, ale także przyczyny psychologiczne, a w tym długotrwały stres, niska samoocena, aż po przyczyny natury zdrowotnej jak starzenie się organizmu, przebyte choroby, zabiegi i operacje czy w końcu zażywane leki. Nie można jednak wszystkiego zrzucać na bieg czasu, gdyż problemy ze wzwodem i niskim libido zataczają coraz szersze kręgi i dotykają mężczyzn w coraz młodszym wieku.

U młodych mężczyzn główną przyczyną może być niskie stężenie testosteronu w organizmie. Ten hormon odpowiada nie tylko za popęd seksualny, ale też ogólnie za właściwą pracę męskiego organizmu, jak np. za pracę mózgu, spalanie tkanki tłuszczowej, szybsze gojenie ran lub też za układ odpornościowy. Niski poziom testosteronu może być spowodowany destruktywnym stylem życia, złą dietą i nadwagą.

Zwiększanie poziomu libido u mężczyzn

Dzięki postępowi w nauce i wielu badaniom możliwe jest podniesienie poziomu niskiego libido u mężczyzny. Warto zacząć od naturalnych sposobów oraz od zmiany trybu życia. Pozytywnie w tej kwestii wpłynie na pewno zmiana diety na produkty bogate w witaminę D, witaminy B3 oraz B5, a także w cynk, polifenole czy kwasy tłuszczowe. Mężczyzna chcący poprawić poziom swojego libido powinien więc sięgnąć po ryby i owoce morza, kakao, kapustę, sok winogronowy czy takie warzywa jak seler, pietruszka czy też papryka.

Inne sposoby na zwiększenie libido to także wysiłek fizyczny, a zwłaszcza ćwiczenia siłowe, które nie tylko podniosą poziom testosteronu w organizmie, ale również uwolnią endorfiny, poprawią samopoczucie oraz samoocenę. Ćwiczenia redukują też nadprogramowe kilogramy oraz poprawiają sylwetkę.

Suplementacja testosteronu

Testosteron można również podnieść za pomocą środków farmakologicznych, poprzez żele, leki domięśniowe oraz tabletki.

Warto rozważyć suplementację i zmianę stylu życia, by podnieść stężenie testosteronu w organizmie. Jego niedobór wpływa nie tylko na funkcje seksualne, ale też powoduje brak koncentracji, rozdrażnienie czy ogólnie słabe samopoczucie objawiające się między innymi brakiem energii.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here