Prowadząc własny biznes, na pewno musi ci zależeć na ciągłym pozyskiwaniu nowych klientów. Powoli jednak kończą ci się pomysły na wypromowanie marki. Zaczynasz zatem szukać ich na innych płaszczyznach i tym sposobem natykasz się na ekologiczne słomki z papieru. Dziś zachęcają do nich nawet największe przedsiębiorstwa i gigantyczne korporacje. Jeżeli zatem sam po nie sięgniesz i zaczniesz stosować je w swoim biznesie, szybko dostrzeżesz, że przyniesie ci to konkretne korzyści w postaci większej lojalności klientów.

Bo klient nie jest bezmyślną amebą, która przychodzi do ciebie wyłącznie po konkretny produkt lub w celu skorzystania z wybranej wcześniej usługi. To zawsze osoba myśląca, starająca się wybierać dla siebie te najlepsze opcje. A najprawdopodobniej twoja firma stale konkuruje z innymi markami. Nie jesteś unikatowy. Bardzo możliwe nawet, że oferujesz dokładnie te same produkty co inne przedsiębiorstwa, a to oznacza, że na rynku musisz wyróżnić się czymś innym – chociażby dobrym podejściem do dbania o środowisko. Pokaż klientom, że ci zależy. Zacznij im oferować eko słomki papierowe, wyrażając w ten sposób swoją krytykę wobec nadmiernego zużycia plastiku na świecie. W wielu przypadkach ten pomysł możesz szybko zrealizować. Jeżeli bowiem prowadzisz własny lokal gastronomiczny, to wystarczy, że do serwowanych napojów zaczniesz dorzucać słomki wykonane z papieru. Jeśli dotychczas korzystałeś z tych plastikowych, klienci od razu zauważą różnicę w twoim postępowaniu. Na pewno zyskasz tym sposobem ich sporą aprobatę. Klient przekona się, że nie zależy ci wyłącznie na własnym zysku. A ludzie doceniają firmy, które interesują się także czymś innym niż czubkiem własnego nosa.

Biodegradowalne słomki papierowe w tym momencie nie są również na tyle drogie, byś na ich zakupie musiał tracić olbrzymie sumy pieniędzy. Ich ceny bywają porównywalne z cenami słomek plastikowych. Możesz też zamówić je w większych hurtowniach, by uzyskać jakiś korzystny rabat na całe swoje zakupy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here