Jak dbać o meble do salonu?

0
1344

Salon jest wizytówką naszego mieszkania i miejscem, w którym wypoczywamy i z którego chcielibyśmy być nieustannie dumni. Jak do tego wszystkiego doprowadzić? Przede wszystkim wyposażając go w odpowiednio dobrane meble do salonu. To jednak nie wszystko. Należy również zadbać o odpowiednią pielęgnację, gy prezentowały się one jak najlepiej mimo upływu czasu. Jak dbać o meble do salonu i co jest niezbędne, aby efekt takich działań był zadowalający?

Zanim przejdziemy do sposobów pielęgnacji, należy dokonać podziału, jak ten tutaj: https://www.meble.pl/meble/meble-salonowe/. Innej pielęgnacji wymagają meble wypoczynkowe, innej stoliki, a innej szafki i meblościanki.

Pielęgnacja mebli tapicerowanych

Pielęgnacja mebli tapicerowanych jest zawsze najtrudniejszym zadaniem i wymaga posiadania specjalistycznych środków. Warto zaopatrzyć się w specjalne detergenty, które będa odpowiadały rodzajowi obicia. Jeśli jesteś właścicielem mebli pokrytych naturalną skórą przede wszystkim musisz zadbać o ich odpowiednią impregnację. Właściwie dobrany impregnat zabezpieczy skórę przed uszkodzeniem. To szczególnie ważne, kiedy w Twoim domu mieszkają małe dzieci bądź zwierzęta.

Meble tapicerowane należy również regularnie odkurzać. W przeciwnym razie gromadzący się latami kurz i brud może uczynić je szczególnie nieestetycznymi, a do tego może powodować przykry zapach. Odkurzać mebel możesz przy pomocy tradycyjnego odkurzacza z odpowiednią końcówką do tego rodzaju zadań. Idealnie, jeśli twój odkurzacz wyposażony jest w specjalny tryb do czyszczenia kanap i foteli.

Pielęgnacja mebli drewnianych

Często zapominamy jak ważna jest odpowiednia pielęgnacja mebli drewnianych. Przede wszystkim należy zaopatrzyć się w odpowiednie detergenty oraz delikatne ściereczki, które nie uszkadzają lakieru. Tutaj również niezwykle przydatny może okazać się płyn do wycierania kurzu. Dzięki niemu drewniane meble zyskają wiele połysku, a w salonie będzie unosił się przyjemny zapach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here