W dobie nieustannej pogoni i pośpiechu, szukamy sposobów na optymalizację czasu. Chętnie wykonujemy zabiegi dające trwałe efekty. Do takich zalicza się niewątpliwie keratynowe prostowanie włosów, laserowa depilacja, manicure hybrydowy czy właśnie przedłużanie rzęs. Istnieje kilka metod stylizacji oka, które pozwolą na dłużej cieszyć się pięknymi, gęstymi i długimi rzęsami. Którą metodę wybrać?

Zanim podejmiesz decyzję, sprawdź, na czym polega sam zabieg!

W pierwszej kolejności należy nadmienić, że zabieg owszem, daje trwałe efekty, ale z uwagi na fazy wzrostu włosa po pewnym czasie wymaga uzupełnienia. Kolejną kwestią jest bezpieczeństwo i tutaj odsyłam Cię do innego artykułu, w którym poruszony został temat o tym, czy przedłużanie rzęs jest bezpieczne. To bardzo częste pytanie zadawane przez osoby, które rozważają wykonać ten zabieg.

Kolejną kwestią jest także fakt, że należy uświadomić sobie, że zabieg przedłużania rzęs należy dobrać indywidualnie. I mowa tutaj nie tylko o tym, byś dobrała metodę, która da efekty oczekiwane przez Ciebie. Chodzi raczej o fakt, że to stylistka musi dobrać metodę na podstawie sprawdzenia stanu zdrowia Twoich naturalnych rzęs. Dlaczego? Dlatego, że sztuczne włoski mocuje się właśnie na naturalnych, a nieodpowiednio dobrana metoda może je znacznie obciążyć. I to właśnie z tego powodu należy wybrać się do profesjonalnej stylistki z doświadczeniem i bogatą wiedzą. Salonu warto poszukać na wyszukiwarkach, gdzie można dodatkowo sprawdzić opinie. Jedną z takich jest portal https://www.moment.pl/rzesy/opole, który pozwala dodać opinie klientom, które odbyły już wizytę. To daje gwarancję rzetelności, a w przypadku przedłużania rzęs rzetelne opinie są na wagę złota!

Jaką metodę wybrać?

Rozróżnia się kilka metod:

  • Przedłużanie rzęs metodą 1:1 – czyli najbardziej popularna forma wydłużenia rzęs. Dzięki tej metodzie Twoje rzęsy staną się dłuższe i bardziej podkręcone. Nie będziesz już musiała używać tuszu ani zalotki, gdyż do każdej z naturalnych włosków stylistka doklei po jednej sztucznej rzęsie. W efekcie uzyskasz w pełni naturalnie wyglądające, wydłużone i perfekcyjnie podkręcone rzęsy.
  • Przedłużanie rzęs metodą 2:1 czyli tzw. metoda 2D – polega ona na doklejeniu po dwa sztuczne włoski do każdej naturalnej rzęsy. Zabieg wygląda podobnie jak w przypadku metody 1:1, gdyż jedna z rzęs mocowana jest do naturalnej rzęsy identycznie jak w metodzie 1:1, ale drugi sztuczny włosek przykleja się już do skóry powieki, by nie obciążać tak naturalnego włoska. Efektem tej metody jest nie tylko wydłużenie rzęs, ale także dodatkowe ich zagęszczenie. Polecana jest wszystkim paniom, które zmagają się z krótkimi i rzadkimi rzęsami. Dzięki metodzie 2D uzyskasz ponętne spojrzenie, perfekcyjnie wydłużone, podkręcone i zagęszczone rzęsy. Efekt wygląda bardzo naturalnie.
  • Przedłużanie rzęs metodą 3D, czyli metoda 3:1 – ta metoda polega na jeszcze większym zagęszczeniu rzęs. W zasadzie opisywana jest jako zagęszczenie rzęs, choć pozwala również je znacznie wydłużyć. Efektem nierzadko jest hollywoodzkie spojrzenie. Rzęsy są widocznie gęstsze, dłuższe i perfekcyjnie podkręcone. Przebieg zabiegu wygląda podobnie, czyli jedna rzęsa mocowana jest metodą 1:1 a dwie klejone bezpośrednio do powieki. W konsekwencji uzyskujemy piękne, gęste rzęsy bez zbędnego obciążania naturalnych włosków.
  • Przedłużanie rzęs metodami objętościowymi – do tych metod zalicza się metodę 4D, czyli doklejenie aż 4 sztucznych włosków. Metody objętościowe to również tzw. szybkie zabiegi, czyli Quick Lashes, w których dokleja się kępki sztucznych włosków.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, o metodzie stylizacji w dużej mierze decyduje stan zdrowia naturalnych rzęs. Dlatego też o tym, jaką metodę powinnaś wybrać, zadecyduj razem ze stylistką. W razie potrzeby doradzi, która z metod będzie najlepsza dla Ciebie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here