W obecnym systemie edukacji w wieku 15 lat będziesz na przełomie szkoły podstawowej i następnej w kolejce. Może to być liceum, technikum, lub szkoła zawodowa. Jest to czas szczególnie ważny, gdyż każdy chce dobrze wypaść przed nowymi znajomymi. Praca to dobry sposób aby im zaimponować. W tym wieku większość skupia się na nauce. Jednak jest to idealny czas, aby zacząć dorabiać do kieszonkowego.

Jak zarobić pieniądze w wieku 15 lat?

Może masz kogoś z rodziny, lub znajomych kto prowadzi swoją działalność. Może ktoś z nich ma swój sklep, restauracje i szuka pracowników np. do pomocy w weekendy. Jest to dobra opcja na dorobienie sobie. Będziesz musiał pieniądze na swoje prywatne wydatki, ciuchy i wyjścia ze znajomymi. Staniesz się niezależny finansowo od rodziców, a jednocześnie nie będą się o ciebie martwić, gdyż będą wiedzieć u kogo pracujesz.

Drugi sposób to roznoszenie ulotek. Niektóre pizzerie, kawiarnie, bądź restauracje zatrudniają do roznoszenia ulotek, lub kuponów rabatowych. Czasem wymagany wiek to 16 lat, ale w niektórych miejscach można zacząć tak pracować od 15 roku życia za zgodą rodziców.

Trzecią opcją może być praca w domu przez internet

Jesteś wiele portali do zarabiania online. Poświęcając kilka godzin dziennie możesz wyciągnąć kilkaset złotych miesięcznie. Żeby zarabiać w ten sposób musisz być pełnoletni, dlatego poproś rodziców o pomoc. Zarejestruj się jako któryś z twoich rodziców. Możesz w zamian za to odstąpić mamie, czy tacie część zarobków. Do wyboru masz kilka propozycji pracy. Jedna z nich jest wypełnianie płatnych ankiet. Za każdą ankietę możesz dostać od złotówki do kilkunastu złotych. Jeśli masz lekkie pióro to możesz spróbować swoich sił jako copywriter. Będziesz pisał teksty w zamian za pieniądze. Możesz sprzedawcy grafiki komputerowe, jeśli umiesz je tworzyć.

internet

Czwartym sposobem może być wyprowadzanie psów sąsiadów. Wystarczy że nakleić ulotki na osiedlu, na którym mieszkasz a na pewno znajdą się chętni. Za godzinny spacer z psem możesz śmiało zażyczyć sobie 10 złotych. Tyle średnio biorą osoby, które w ten sposób zarabiają. Jeśli lubisz zwierzęta możesz opiekować się zwierzętami, gdy ich właściciele wyjeżdżają. W hotelach dla zwierząt doba kosztuje od kilkudziesięciu złotych, w zależności od gatunku zwierzęcia. Śmiało możesz wziąć za dobę opieki nad psem, lub kotem, 30 złotych. Ale pamiętaj, żeby uzgodnić to z rodziną, gdyż będzie to również dla nich obowiązek.

Piąty sposób jest dla osób, które nie wstydzą się siebie. Mowa tu o zostaniu influencerem. Załóż konto na portalu społecznościowym, dodawaj regularnie postu, zdjęcia i pokazuj co u ciebie słychać. Możesz założyć kanał na YouTube. Nagrywaj tam filmy o sobie, lub poradniki. Możesz również nagrywać filmiki dotyczące nowych gier i technologii. W ten sposób możesz zarabiać za wyświetlane reklamy przez twoich fanów, oraz na współpracy z różnego rodzaju firmami.

Jako influencerem możesz zarobić od kilkuset do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Zarobki zależą między innymi od rodzaju twojej działalności, oraz od wielkości grupy ludzi, którą zgromadziła wokół siebie. Jako uczeń masz łatwiej gdyż nie musisz odprowadzać podatku od zarobionych pieniędzy. Nie musisz zakładać działalności gospodarczej i płacić ubezpieczenia, gdyż masz to zapewnione dopóki się uczysz.

Jako piętnastolatek możesz również robić zakupy starszym sąsiadom za pieniądze. Możesz je robić codziennie i od każdych brać 5 złotych. Jeśli codziennie zrobiłbyś dwa razy zakupy dla różnych osób, to w miesiąc zarobiłbyś 300 złotych. Jest to fajny dodatek do kieszonkowego. Możesz odłożyć coś na przyszłość.

Kolejna opcja są prace sezonowe. Może masz rodzinę, bądź znajomych na wsi. Możesz pomóc im w zbieraniu owoców, np. truskawek, malin, czy borówek. Możesz pomóc w rąbaniu drewna, przy zwierzętach, lub w pracy w polu.

laptop

Ostatnia metodą to taka, że zakładasz konto na allegro i szukasz jakichś aukcji, byle czego, szukasz niskich cen, sprawdzasz kiedy koniec licytacji i na sam koniec wchodzisz i dajesz swoją cenę kupujesz coś w miarę tanio, jeżeli nikt cię nie przebije, to potem sprzedajesz to.

Patrzysz jakie są ceny danego artykułu na allegro i wystawiasz taniej ten co kupiłeś, ale tak żeby mieć zysk, po prostu musisz szukać placki. Jeżeli boisz się sprzedać bez podatku to omijaj prawo, możesz do tego wykorzystać swój wiek i rodziców, jeżeli oni niby ci dali ten artykuł, to po sprzedaniu go nie musisz płacić podatku, lub jeżeli poczekasz 3 miesiące od kupna do sprzedaży, to też nie musisz płacić podatku, i nie łamiesz prawa, jeżeli jesteś szybki i masz trochę czasu to możesz zbić kokosy legalnie, a najlepiej to zrób sobie z jakiegoś pomieszczenia własny magazyn w domu i już będzie wielki interes.

[Głosów:1    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here