Jeżeli nadużywamy alkoholu, powinniśmy wiedzieć że fundujemy swojemu organizmowi niezłą truciznę. Skutkami tego może być zarówno anemia, jak i choroby nowotworowe. Z czasem nadużywanie alkoholu może również doprowadzić do zaburzeń psychicznych. Część ze skutków picia alkoholu w dużych ilościach, może ustępować po zaprzestaniu picia, jednak są i takie które są nieodwracalne.

Układ pokarmowy, a nadużywanie alkoholu

Dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego, są zauważalne jako pierwsze. Zazwyczaj wtedy w obrębie błon śluzowych dochodzi do przewlekłego stanu zapalnego. Objawami takiego stanu są krwawienia, owrzodzenia żołądka lub dwunastnicy.

Alkohol ogromny wpływ wywiera również na wątrobę, ponieważ to właśnie tam zachodzi jego metabolizm. Podstawową zmianą pojawiającą się w wyniku nadmiaru etanolu jest stłuszczenie wątroby. Wiadomość pocieszająca jest taka, że jeżeli osoba pijąca odstawi alkohol, zmiany cofną się.

Układ krwionośny, a nadużywanie alkoholu

Nadmiar spożywanego alkoholu z czasem doprowadza do zaburzeń wchłaniania substancji odżywczych oraz mineralnych. W wyniku tego może dojść do anemii, która objawia się bladą skóra, cieniami pod oczami, nadmiernym przemęczeniem oraz sennością.

Przeczytaj też: http://www.wime-art.pl/kolka-u-dziecka-jak-sobie-z-nia-poradzic/

Skutki nadużywania alkoholu: układ nerwowy

Alkohol ma toksyczny wpływ na komórki układu nerwowego. W wyniku tego bardzo często dochodzi do polineuropatii, czyli uszkodzenia wielu różnych nerwów. Pojawiają się wtedy zaburzenia czucia oraz dolegliwości bólowe.

Układ rozrodczy, a nadużywanie alkoholu

Nadmiar alkoholu we krwi bardzo często jest wrogiem udanego życia seksualnego. W wyniku przesadzenia z ilością drinków, dochodzi spadku libido. W przypadku mężczyzn może dojść do zaburzeń erekcji. A w przypadku trwałych uszkodzeń nerwów do całkowitej impotencji.

Układ sercowo-naczyniowy, a nadużywanie alkoholu

Nadużywanie alkoholu grozi różnymi problemami serca oraz naczyń krwionośnych. Może być to: zaburzenie rytmu serca, nadciśnienie tętnicze oraz kardiomiopatii alkoholowej, która może prowadzić do śmierci.

Źródło: https://beautybook.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here