Dzisiaj coraz młodsi zaczynają współżyć między sobą, dlatego trzeba te osoby uświadamiać jak to wszystko wygląda. Tematem tabu jest nadal seks, dlatego niechcianych dzieci i ciąż u nastolatek jest naprawdę bardzo dużo. Trzeba temu coś zaradzić i w odpowiedni sposób się zabezpieczać. Wiele osób wybiera stosunek przerywany, który jest najmniej bezpieczny dla nas. Jest też niebezpieczny dla mężczyzn, dlatego lepiej tego nie stosować.

Można skorzystać z prezerwatywy, ale tutaj też bywa bardzo różnie i nie mamy stu procentowej pewności, że wszystko będzie w porządku. Prezerwatywa może pęknąć, może się zsunąć i będzie wielki problem za dziewięć miesięcy.  Dziewczyny jak i kobiety powinny sięgać po coś, co daje naprawdę prawie, że sto procenty skuteczności, czyli po tabletki antykoncepcyjne.

Tabletki antykoncepcyjne dla nas

Wiele dziewczyn i kobiet nie wie jak w ogóle ma zacząć z lekarzem temat tabletek antykoncepcyjnych. U dziewczyn niepełnoletnich jest to jeszcze trudniejszy temat, bo mamy i tata nagle się dowiedzą, że uprawiamy seks. Nie ma się, czego wstydzić tylko trzeba mówić, wprost co jest nam potrzebne. Tylko wtedy będziemy mogły zażywać takie tabletki, jakie są dla nas przeznaczone. Właśnie to jest problem, że jeśli się boimy i wstydzimy to kupujemy tabletki niewiadomego pochodzenia. Bierzemy je, bo koleżanka bierze i jej pomaga.

Zauważmy, że wiele kobiet tyje po takich tabletkach, bo to tabletki, które mają hormony. Nie kończy się to wtedy najlepiej, dlatego nie można do takiej sytuacji dopuszczać. Nasze bezpieczeństwo jest najważniejsze, dlatego udajemy się do dobrego ginekologa, który zna się na tym i jest w stanie zrobić nam badania. Wtedy dobieramy dla siejbie takie tabletki antykoncepcyjne, jakie działają bardzo dobrze i jakie nie mają żadnych efektów ubocznych.

Warto sobie to wszystko uświadomić i wybierać tylko to, co jest najlepsze i najkorzystniejsze dla nas. Można umówić się na wizytę z NFZ, ale można również wybrać jednego z lepszych ginekologów w mieście i mu zapłacić za wizytę. To naprawdę nam się będzie opłacało i same się o tym przegońmy. Mając takie tabletki wiemy, że nie zajdziemy w ciąże i że nic nam nie zagraża. Lepszego rozwiązania nie znajdziemy, jeśli chodzi o zapobieganie niechcianej ciąży. Dziewczyny jak i dorosłe kobiety mogą z takiej terapii w bezpieczny sposób korzystać.

tabletki

Nie ma, co patrzeć na to, że kościół w naszym kraju zakazuje środków antykoncepcyjnych. My mamy swoje życie i jeśli zajdziemy w młodym wieku w ciąże to cała nasza przyszłość może zostać przekreślona. Nie oznacza to też, że nie mamy korzystać z możliwości uprawiania seksu. Chcemy żyć normalnie i chcemy mieć pewność, że to, co robimy nie spowoduje pojawienia się dziecka na świecie.

Dzieci, które są niechciane nie mają łatwego życia, dlatego lepiej będzie się dobrze zabezpieczyć żeby mieć problem z głowy. Wybór tabletek antykoncepcyjnych na rynku jest bardzo duży, dlatego bez wiedzy lekarza nie można ich brać, a tym bardziej ustalać sobie jakieś dawki. To wszystko musi być pod kontrolą, dlatego trzeba umówić się już dzisiaj na wizytę, a wtedy nie będziemy miały żadnych problemów.

Bierzemy tabletki antykoncepcyjne- jak zacząć?

Zanim zaczniemy brać tabletki antykoncepcyjne to trzeba będzie się odpowiednio do tego, co nowe nastawić. Według specjalistów na to przestawienie się potrzeba nam około dwóch miesięcy.  Musimy pamiętać o fundamentalnej zasadzie, czyli częstotliwości przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych. Jeśli mają one nas chronić przed ciążom to musimy przyjmować je regularnie. Tutaj nie chodzi o to, że robimy to, co tydzień w poniedziałek.

tabletki antykoncepcyjne

Tutaj trzeba dokładnie pilnować godziny przyjmowania tabletki, bo wtedy działa ona w stu procentach. Wiele z nas o tym zapomina i niestety później podczas wizyty u ginekologa okazuje się, że mamy problemy z ciążą i trzeba to teraz rozwiązać.  Najczęściej spotykany system przyjmowania tabletek, do 21+7 ale co to znaczy? Przed trzy tygodnie, czyli przez dwadzieścia jeden dni można codziennie zażywać tabletki, po czym przez kolejny tydzień, czyli siedem dni dajemy sobie z tym spokój.

Tabletki powodują, że nie zachodzimy w ciąże, dlatego wiele kobiet po nie sięga. Za pierwszym razem, kiedy bierzemy tabletki antykoncepcyjne mogą pojawić się plamienia podobne do miesiączki. Dokładnie tak samo może się dziać przez te wspomniane siedem dni, kiedy nie zażywamy tabletek. Nie ma się wtedy, co przejmować, bo to jest coś normlanego chyba, że utrzymuje się to zbyt długo to wtedy zgłaszamy się z tym problemem do ginekologa i on będzie dalej radził, co należy w tej sytuacji zrobić.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here