Pamiętam doskonale czasy, w których komputery dopiero zaczęły stawać się popularne. Zdarzały się takie sytuacje, gdzie na całe osiedle popularnego peceta miała tylko jedna osoba. Zazwyczaj służył on do spędzenia czasu przed grami, które jeszcze wtedy nie posiadały zbyt skomplikowanej grafiki. Tak naprawdę, oprócz marnowania wielu godzin, przed prawdopodobnie jedną i ciągle tą samą grą, nie mieliśmy zbyt wielu pomysłów na to, jak mądrze wykorzystać posiadanie takiego sprzętu w domu. Dopiero w momencie, w którym komputery dostały połączenie z internetem, otworzyło nam to wiele perspektyw.

Ówczesne łącza internetowe, nie posiadały zbyt szybkiego połączenia, dlatego mogliśmy zapomnieć o oglądaniu czegokolwiek online. Chyba, że chodziło o jakieś krótkie śmieszne filmy, na których załadowanie i tak czekaliśmy dosłownie parę minut. Dodatkowo, w internecie nie było jeszcze tylu serwisów z możliwością oglądania filmów bez pobierania, lub słuchania muzyki. Taka sytuacja wymuszała w nas to, że jeśli już chcieliśmy oglądnąć jakiś film, lub jeśli chcieliśmy posłuchać jakiejś piosenki, musieliśmy niestety ją pobrać.

Korzystaliśmy zazwyczaj ze znanych wtedy asystentów pobierania

Wyszukiwało się pliku po nazwie, następnie musieliśmy zwrócić uwagę ile osób udostępnia taki lik, ponieważ im była to większa liczba, tym szybciej się dana rzecz pobierała. Niestety, nie było tak kolorowo, więc nawet jeśli takich udostępniających było naprawdę wielu, to pojedynczy plik muzyczny potrafił się ściągać nawet paręnaście minut. Z reguły potem i tak okazywało się, że to co po zakończeniu pobierania znalazło się na naszym dysku, wcale nie jest tym co myśleliśmy, że pobieramy.

Takie pomyłki zdarzały się na równi często, co pobieranie całych paczek wirusów w nadziei, że dostaniemy najnowszy album naszego ulubionego wykonawcy. Wtedy dość popularną praktyką, było posiadanie swojej kolekcji plików MP3, lub filmów na dysku komputera. Robiło się to chyba tylko po to, że w razie jakby jednak coś z naszej kolekcji byłoby nam potrzebne, to lepiej mieć to zapisane, niż marnować znowu tyle czasu na pobieranie. Dzięki takim praktykom, pobieraniu wszystkiego jak leci, informatycy w tamtych czasach mieli naprawdę wiele, dobrze płatnej pracy.

youtube na telefonie

Ilość komputerów, które potrzebowały czyszczenia, przewyższała zasoby czasu jednego informatyka, więc każdy miał co robić. Dodatkowo, jeśli potrafiliśmy wykonać formatowanie dysku z partycją, sami mogliśmy z dumą, oczywiście za pieniądze pomagać innym w uruchomieniu ich pecetów. Na szczęście tamte czasy już bezpowrotnie minęły, dzisiaj rzadko się zdarzają sytuację, żeby cokolwiek z internetu pobierać. Dzisiaj stawiamy na bezpieczeństwo i wygodę, dzięki czemu jeśli już chcemy oglądnąć jakiś film, to płacimy niewielką kwotę do filmów online w doskonałej jakości i oglądamy je kiedy tylko chcemy.

Dodatkowo, wiemy, że jeśli oglądamy coś bez pobierania jesteśmy bezpieczni od wirusów. To samo dotyczy słuchania muzyki, dzisiaj robimy to już raczej w serwisie Youtube, lub mu pokrewnych. Nie opłaca nam się zawalać naszych dysków twardych muzyką, która za chwilę nam się znudzi, skoro w każdej chwili możemy jej posłuchać bez pobierania. Co jednak możemy zrobić, żeby w sposób bezpieczny ściągnąć dany film, lub muzykę na nasz dysk?

Jak pobrać piosenkę z youtube?

Żeby cokolwiek z takiego serwisu zabrać na swój dysk twardy, mamy ku temu dwie możliwości. Obie są banalnie proste i nie powinny nikomu sprawić problemów z obsługą. W momencie w którym stwierdziliśmy, że chcemy pobrać plik MP3 na nasz dysk z serwisu Youtube, możemy skorzystać ze specjalnych stron internetowych które takie pobieranie wspomagają. Wystarczy, że wyszukamy odpowiedniej frazy w wyszukiwarce google i wybierzemy sobie którąkolwiek z nich.

piosenka z youtube

Po wejściu na daną stronę, wyświetli nam się rubryka, w którą musimy wkleić link do serwisu Youtube, kierujący do muzyki która nas interesuje. Następnie wybieramy jakość w jakiej chcielibyśmy ściągnąć plik i potwierdzamy. Wyskoczy nam wtedy dodatkowe okienko, które jest standardowym okienkiem pobierania, wybieramy miejsca zapisu naszej muzyki i potwierdzamy.

Drugą opcją jest ściągniecie dodatkowej wtyczki do naszej przeglądarki, która umożliwi nam pobieranie wszelakich plików muzycznych, bądź filmów na każdej stronie internetowej bez wyjątku. Korzystając z takich dodatkowych pluginów, możemy ściągnąć dosłownie każdą muzykę, nawet ze stron internetowych, które takiego pobierania nie udostępniają. Konfiguracja wtyczki jest banalnie prosta, więc oprócz miejsca zapisu plików, nie musimy nic więcej ustawiać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here