Transport towarów i różnorodnych przedmiotów jest związany przeważnie z pracą, ale czasami także z życiem codziennym. Warto w tym przypadku skorzystać z wózków transportowych, które ułatwiają taki proces.

Wózki biurowe

Jeśli chodzi o biura, tutaj także są potrzebne wózki różnego typu. Najczęściej są to wózki transportowe małe, na których można przewieźć np. dokumentację i segregatory. Są przeznaczone do lżejszych obciążeń, używane są także w szpitalach, szkołach i niewielkich sklepach. Wózki transportowe małe pozwalają na łatwe manewrowanie pomiędzy regałami i na korytarzach – zazwyczaj posiadają uchwyty ergonomiczne, które ułatwiają transport i kierowanie wózkiem. Często spotykane są także wykończenia galwanizowane, które są bardzo trwałe i odporne na działanie szkodliwych czynników. Wpływają na poprawę efektywności działań i większą płynność wykonywanej pracy. To bardzo dobre rozwiązanie w każdym biurze i miejscach, gdzie przewozi się niewielkie przedmioty.

Wózki platformowe

Wózki platformowe są używane w trudniejszym środowisku i nierównym podłożu. Zazwyczaj posiadają koła pneumatyczne, hamulce i uchwyty do manewrowania. Ułatwiają przewożenie np. skrzynek o średniej wadze, dlatego doskonale sprawdzą się w firmach produkcyjnych. To poręczne rozwiązanie, które dodatkowo zapobiega spadaniu przedmiotów podczas jazdy. W tym przypadku są to najczęściej wózki transportowe składane, co jest dodatkowym udogodnieniem. Często są wyposażone w burty i słupki, które pozwalają na transport długich przedmiotów bez większego problemu i z zachowaniem bezpieczeństwa. Wózki transportowe składane są używane w magazynach i na halach produkcyjnych.

Dolly wózek

Zupełnie innym rodzajem wózka transportowego jest dolly wózek. Jest to urządzenie z odkrytą przyczepą, najczęściej używane do połączenia traktora i naczepy. Wózki dolly są dość specyficzne, posiadają siodło (jak w ciągniku siodłowym) i dyszel, który pełni funkcję łączącą z ciężarówką lub traktorem. Zawieszenie zazwyczaj posiada jedną lub dwie osie kołowe. To wózki używane głównie przez rolników i kierowców samochodów ciężarowych.

Wózki transportowe cieszą się dużym uznaniem w wielu firmach produkcyjnych, przemysłowych i handlowych. Wpływają na poprawienie komfortu pracy i ułatwienie przewożenia przedmiotów na większych powierzchniach magazynowych.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here