Według licznych badań zdecydowana większość kurierów są to mężczyźni. W takim zawodzie mężczyźni stanowią aż 88%. Takie wyniki są spowodowane tym, że jest to praca wyczerpująca zarówno fizycznie jak i psychicznie. Potrzebne jest do tego dobre zdrowie, świetna organizacja pracy oraz orientacja w terenie. Ostatnia cecha jest dominująca wśród płci męskiej. Czy jednak jako kurier możemy liczyć na dobre zarobki? Od czego zależy wynagrodzenie kuriera oraz ile wynosi mediana jego zarobków? Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/ile-zarabia-kurier-zarobki-kuriera/

Od czego zależy wysokość wynagrodzenia kuriera?

W głównej mierze zależy to od danej firmy, w której jesteśmy zatrudnieni. W dużym stopniu rolę odgrywać będzie również forma zatrudnienia, na jaką jesteśmy w firmie zatrudnieni. Inne warunki będą posiadali etatowi kurierzy, a inne Ci, którzy będą pracowali na własny rachunek. Istotne jest również to, ile posiadamy w danym miesiącu przesyłek do doręczenia oraz odebrania. Niezwykle ważne jest również doświadczenie, staż pracy czy uznanie w oczach innych współpracowników czy szefa.

Mediana zarobków kuriera

W Polsce przyjęło się, że jako kurier jesteśmy w stanie zarobić 3380 zł brutto na miesiąc. Wynika to z ustalenia serwisów branżowych. Jest to mediana, wynikająca z tego, że połowa wszystkich osób pracujących na takim stanowisku zarabia kwoty w przedziale między 2800, a 4060 zł brutto. Pozostali kurierzy, czyli drugie 50% dzieli się na dwie ćwiartki. Jedni zarabiają kwoty poniżej 2800, a drudzy kwoty większe niż 4060 zł. Na nieco większe stawki mogą liczyć kurierze pracujący w jednoosobowej działalności gospodarczej. Na takich zasadach kurier może zarobić wówczas nawet 6000 zł netto.

Zobacz też: http://www.wime-art.pl/w-jaki-sposob-wyglada-praca-underwritera/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here