Kiedy podejmujemy decyzje o prowadzeniu bardziej zdrowego stylu życia, zdajemy sobie sprawę, że być może nie wytrwamy długo w tym postanowieniu. Wiele zależy od naszych predyspozycji. Są osoby z natury bardzo zmotywowane, a są takie które szybko odpuszczają. Warto jednak pracować nad swoim charakterem i dążyć do doskonałości akceptując jednak swoje porażki i wyciągając z nich lekcje. Tego typu postawa może z pewnością zaprowadzić nas na sam szczyt.

Jak się zmotywować do ćwiczeń – tego typu pytanie zadaje sobie codziennie wiele kobiet i mężczyzn

Wydaje się, że mężczyźni są bardziej zmotywowani, ponieważ to oni zazwyczaj chętnie uprawiają sport, chodzą na siłownię czy biegają. Wydaje się, że mężczyzn nie trzeba specjalnie zachęcać do podejmowania aktywności fizycznej – oni po prostu są aktywni z natury. Jednak wiele mężczyzn zaniedbuje swoją tężyznę fizyczną na pewnym etapie życia. Wśród wielu młodych mężczyzn zdarzają się przypadki, że chcą swoją tężyzną fizyczną zaimponować dziewczynie, która wpadła mi w oko.

Jednakże kiedy już wejdą w związek małżeński nie przejmują się swoim rosnącym brzuchem. Tego typu zarzut można skierować również w kierunku pań. Jako singielki dbały o swoją kondycję, aby przyciągnąć spojrzenia mężczyzn – jednak jako żony i matki nie dbają już o siebie tak mocno. Nie można jednak generalizować i wrzucać wszystkich do jednego worka. Wśród wielu matek znajdują się naprawdę kobiety waleczne, które walczą o utratę każdego kilograma wagi i centymetra z obwodu brzucha.

Motywacje do ćwiczeń najlepiej czerpać w grupie. Można powiedzieć swoim znajomym o tym, że się odchudzamy i prosimy o wsparcie. Możemy na przykład umówić się ze swoją przyjaciółką, której będziemy składać raporty z ćwiczeń oraz postępów w diecie. Przede wszystkim jednak musimy być uczciwi wobec samych siebie i zastanowić się po co właściwie to robimy i po co chcemy ćwiczyć i zdrowo się odżywiać. Najważniejszą motywacją powinno być nasze zdrowie abyśmy długo i zdrowo żyli dla siebie i naszych bliskich.

ćwiczenia w grupie

Jeżeli naszą motywacją jest dobry wygląd, dla niektórych jest to dobra motywacja dla innych z kolei pusta. Trudno jednak oceniać czyjeś motywacje. Najważniejsze, że przynoszą one konkretne rezultaty w postaci dobrze wyrzeźbionej sylwetki, utraty zbędnych kilogramów i zdrowia. Nie bez powodu ćwiczenia w grupie gromadzą wiele kobiet. Wydaje się, że mężczyźni wolą raczej ćwiczyć samodzielnie na siłowni. Kobiety z kolei wolę ćwiczyć w grupie – w grupie tańczą, ćwiczą aerobik czy zumbę.

Czyżby było to podyktowane pewnymi uwarunkowaniami psychologicznymi?

Zorganizowane ćwiczenia fizyczne przyciągają kobiety. Wiele klubów fitness upatruje w tym fajny pomysł na biznes. Podczas takich ćwiczeń można skorzystać z porady profesjonalnego trenera. Nie każde ćwiczenia nadają się dla wszystkich, ponieważ każdy człowiek jest inny. Jeżeli nasze ciało protestuje i reaguje na przykład bólem nie warto za wszelką cenę wykonywać danego ćwiczenia. Warto za to odpocząć i zastanowić się, dlaczego nasze ciało nie chce, abyśmy to ćwiczenie wykonywali. Wiele osób porywa się z motyką na słońce.

Osoby, które nigdy wcześniej nie biegały, nagle chcą przebiegnąć maraton. Wszystko kończy się kontuzją i zrujnowanym zdrowiem. Zdecydowanie warto postawić na metodę małych kroczków. Tak zresztą skonstruowane są różne wyzwania, które krążą w internecie. Czasami warto posłuchać mądrzejszych od siebie i zacząć od codziennych spacerów zamiast od razu przebiegać 10 km. Do zwyczajnych ćwiczeń nie potrzebujemy od razu najlepszego, najbardziej markowego sprzętu. Nawet najdroższy sprzęt w niczym nam nie pomoże jeżeli nasze ciało nie będzie przygotowane do wysiłku fizycznego.

zmotywować do ćwiczeń

A już na pewno najdroższe marki nie wywołają w nas motywacji do ćwiczeń. Taką motywację możemy znaleźć tylko wewnątrz siebie. Warto przemyśleć swoje dotychczasowe życie i zastanowić się dlaczego tak właściwie do tej pory nie uprawialiśmy sportu i nie mieliśmy motywacji aby to zmienić. Niech odpowiedź na to pytanie stanie się dla nas kluczem do zmiany złych nawyków. Aktywność fizyczna i zdrowa dieta to filary zdrowia.

Do tego dodajmy jeszcze równowagę życiową i znajdowanie odpowiedniej ilości czasu na dobry sen a będziemy mieli przepis na długie i zdrowe życie. Czasami motywacja do ćwiczeń nie przychodzi chociaż bardzo tego chcemy. Na pewno nie wolno się wtedy poddawać i tylko siedzieć przed telewizorem i komputerem. Należy raz i drugi zmusić się do wyjścia z domu i krótkiego spaceru. Dawka świeżego powietrza z pewnością pomoże nam na nowo odzyskać motywację do ćwiczeń.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here