Żurawina to naturalny owoc, który ma ogromne właściwości zdrowotne i pozytywnie oddziałuje na nasz organizm. Jest ona również stosowana jako lekarstwo w medycynie ludowej, które umożliwia lepszą pracę naszemu układowi odpornościowemu, ale i nie tylko! Sprawdź na co jeszcze doskonale sprawdzi się żurawina!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/zurawina-wlasciwosci-lecznicze/

Żurawina

Żurawina znana jest od bardzo dawna. Medycyna ludowa stosuje ją już od zarania dziejów i stanowi ona lekarstwo na wiele chorób i dolegliwości. Żurawina rośnie na torfowiskach wysokich, po zbiornikach wodnych. To podłoże pozwala jej na zgromadzenie ogromnej ilości substancji zdrowotnych, które wzmacniają nasze zdrowie.

Żurawina sprawdzi się ochronie wątroby, obniżeniu poziomu cukru we krwi, wzmaga również siłę skurczu mięśnia sercowego, a także pomaga w walce z przeziębieniami, anginą, reumatyzmem oraz z problemami żołądkowymi. Co najważniejsze, jest świetnym lekarstwem na problemu z pęcherzem moczowym!

Co znajduje się w żurawinie?

Żurawina bogata jest w wiele witamin oraz właściwości odżywczych. Znajdziesz w niej witaminę A, C oraz witaminy z grupy B. Najwięcej substancji odżywczych zawierają oczywiście surowe, świeże owoce żurawiny, jednakże suszone również zachowują swoje właściwości przez kilka lat. Żurawina znosi bardzo dobrze wysokie temperatury i nie traci przy tym swoich cennych wartości.

Żurawina to doskonały specyfik, który pomaga w walce z infekcjami dróg moczowych, do których najczęściej należy zapalenie pęcherza. Jest ono wywoływane przez bakterie E.coli, a żurawina zmniejsza ich przyczepność do ścianek dróg moczowych, a tym samym, zmniejsza ich ilość w moczu. Doskonale sprawdza się również w profilaktyce dla osób, które mają problem z całkowitym opróżnieniem pęcherza moczowego.

W żurawinie znajdziesz również wapń, fosfor, potas, sód, żelazo, magnez oraz cynk. To nie wszystko! Znajdują się w niej również flawanoidy, które powstrzymują tworzenie się zakrzepów oraz mają dobry wpływ na nasze naczynia krwionośne!

Przeczytaj też: http://www.wime-art.pl/domowe-sposoby-na-meczacy-kaszel/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here