Autorytatywne amerykańskie źródło News & World Report opublikował niedawno listę najlepszych diet 2020 roku. Z reguły są to diety, które mają pomóc nam schudnąć. Przyjrzyjmy się zatem kilku najlepszym dietom odchudzającym.

Dieta śródziemnomorska

Na pierwszym miejscu, według oceny ekspertów, a także wielu innych ocen ekspertów z ostatnich kilku lat jest dieta śródziemnomorska. Dieta nie jest przypadkowa, ponieważ w praktyce stosowanie diety polega na odżywianiu się na wzór diety ludności zamieszkującej regon Morza Śródziemnego. Dieta opiera się na owocach, warzywach, owocach morza, oliwie z oliwy, orzechów oraz mięso. Dieta śródziemnomorska zmniejsza ryzyko chorób sercowo-naczyniowych i cukrzycy typu 2. Produkty, które stanowią podstawę diety, są dość sycące, co sprawia, że nie odczuwamy głodu w ciągu dnia.

Dieta DASH

Dieta DASH

Dieta DASH to kolejna dieta, która regularnie znajduje się na samym szczycie zdrowych diet odchudzających. Ten system żywienia został opracowany przez kardiologów w celu walki z nadciśnienie tętniczym. Po przetłumaczeniu skrót zawarty w nazwie oznacza „dieta w leczeniu i zapobieganiu nadciśnienia”. Może być jednak również stosowana w celu schudnięcia. Nadciśnienie tętnicze jest jedną z głównych przyczyn śmiertelności. Jednak z racji tego, że jest to choroba cywilizacyjna, zdrowe odżywianie może nam pomóc w zapobiegnięciu lub wyleczeniu choroby. Na diecie DASH możemy jeść produkty pełnoziarniste, owoce, warzywa, nabiał, chude mięso, rośliny strączkowe i orzechy. Głównymi źródłami tłuszczów na diecie są oleje roślinne bogate w kwasy omega-3 i omega-6 oraz niektóre warzywa, takie jak np. awokado. W przypadku nadciśnienia bardzo ważne jest zmniejszenie spożycia soli. Zamiast niej do przyprawiania potraw powinniśmy używać zioła i przyprawy.

Dieta wegetariańska

Dieta wegetariańska jest korzystna dla zdrowia, ale tylko wtedy, kiedy stosuje się ją rozważnie. Racjonalnie ułożona dieta może być jednym z najskuteczniejszych sposobów na schudnięcie i poprawę zdrowia. Jednakże przed przejściem na wegetarianizm trzeba wiedzieć, jak ułożyć swój jadłospis i co jeść na takiej diecie. To, że dieta wegetariańska znalazła się na naszej liście, nie znaczy, że mięso jest niezdrowe. To nie prawda, jednak dieta wykluczająca mięso również ma liczne potwierdzone działania prozdrowotne. Powody przejścia na wegetariański sposób żywienia są różne: etyczny, ekologiczny, religijny, filozoficzny oraz cel schudnięcia, jeżeli ktoś stwierdzi, że bez mięsa będzie to łatwiejsze. Zwolennicy wegetarianizmu przekonują, że zawarte w mięsie wszystkie składniki odżywcze z powodzeniem można pozyskać z produktów roślinnych.

Dieta odchudzająca – catering dietetyczny

Najlepszy sposób na odchudzanie to bardzo często dieta pudełkowa, którą oferują firmy cateringowe. Dzięki skorzystaniu z takiej opcji możemy znacznie oszczędzić czas spędzany na przygotowywanie swoich posiłków. Catering z dowozem Warszawa oferuje swoim klientom wiele różnych diet, które mają różne podstawowe założenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here