Ból gardła to przypadłość, która dopada nas bardzo często w najmniej oczekiwanym momencie.

Zobacz też: https://www.zdrowie.info.pl/co-na-bol-gardla/

Przyczyny bólu gardła

Zdarza się tak, że ból taki jest wynikiem naszej wzmożonej aktywności, kiedy to po prostu obciążymy nasze struny głosowe ponad możliwości.

Nasze gardło nie lubi również zadymionych pomieszczeń, oraz zimnych napojów. Te dwa negatywne czynniki są częstymi winowajcami bólu gardła.

Jednak w wielu przypadkach ból gardła może również świadczyć poważniejszych problemach zdrowotnych, zaczynając od przeziębienia, grypy, zapalenia gardła a kończąc nawet na polipach lub zmianach nowotworowych.Dlatego nie powinniśmy lekceważyć nawet tak prozaicznego mogło by się wydawać problemu jakim jest właśnie ból gardła.

Jeżeli mamy podejrzenie, że problem jest tylko chwilowy i domyślamy się też dobrze przyczyny, nie musimy od razu udawać się do specjalisty. W większości tych mniej groźnych przypadków związanych z przeziębieniem lub po prostu przesileniem gardła warto zastosować jedną z wielu metod na domowe zniwelowanie problemu.

Domowe sposoby

Warto zacząć naszą domową terapię od syropu, ale nie zachęcam tutaj aby od razu udać się do apteki. Na początek wystarczy wizyta w warzywniaku i zakup kilku dorodnych główek cebuli.

Do przygotowania tego specyfiku będziemy potrzebować ok 2 – 3 główek cebuli, garnuszka z przykrywką i cukru.

Cebulę obieramy w piórka, a następnie układamy warstwami w słoiku lub małym garnuszku. Poszczególne warstwy zasypujemy cukrem, tak aby cebula wypuściła sok a także po to aby nieco zabić nieprzyjemny i intensywny zapach jaki wydziela to warzywo. Dodatkowo podczas podawania dzieciom warto dodać na łyżeczkę kilka kropel miodu.

Kolejnym domowym sposobem są różnego typu płukanki na gardło. Uzyskujemy je poprzez przygotowanie naparu np. z szałwii lekarskiej lub mięty. Przygotowanym naparem, który nabrał już mocy po parzeniu przepłukujemy gardło nawet kilka razy na dobę.

Zawsze skutecznym  i znanym z dawnych lat sposobem jest kogel mogel. Ta tajemnicza mikstura przygotowywana  z żółtek jajek cukru, miodu a czasami nawet dodatku kakao, sprawi, że bóle gardła i przeziębienie pójdą w niepamięć. Do takiej utartej żółtkowej masy możemy dodać różne składniki aby uzyskać ulubiony smak.

Przeczytaj też: http://www.wime-art.pl/przyczyny-bolu-kolana/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here